tportal sudačka analiza

Skomina o pogreškama suca Bela na utakmici Istre i Dinama: Izgubio je kontrolu

20.10.2024 u 23:24

U tportal sudačkoj analizi na MAXSportu bivši sudac Damir Skomina analizirao je sporne situacije iz 10. kola SuperSport HNL-a. Posebno se osvrnuo na utakmicu Istre 1961 i Dinama

Prva sporna situacija na susretu Istre 1961 i Dinama (2:2) bilo je povlačenje Torrentea u 35. minuti. Na to je reagirao trener domaćina Paolo Tramezzani.

'Po meni, ovo je prekršaj i žuti karton Torrenteu. Čini mi se da je od ove situacije eskaliralo veliko nezadovoljstvo i pritisci. Tu je sudac Bel izgubio kontrolu, pa je do kraja utakmice morao isključiti dvojicu iz stručnog stožera Istre. Trebao je razgovarati s trenerom, umjesto da ga odmah kartonira, jer on vodi cijelu klupu', kazao je Damir Skomina u tportalovoj sudačkoj analizi na MAXSport kanalu te nastavio:

'To je trenutak kad sudac treba dobiti povjerenje. Zanima me bi li se ti klubovi tako u Europi ponašali. Igramo doma pa si možemo svašta dozvoliti. Na sucima je da to poprave. Problem je i što se vuku repovi.'

Tportal sudačka analiza Damir Skomina o Dinamu 20.10.2024. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: MAXSport / Croatel

U 58. minuti se gledalo moguće igranje rukom Arijana Ademija u kaznenom prostoru Dinama.

'Ne vidim namjeru suca da ošteti neku momčad. Ademija je u drugoj situaciji lopta pogodila u ruku. Moj je dojam da ga je lopta pogodila u tijelo pa onda u ruku nakon flipera i to nije kažnjivo. Da ga je pogodila direktno u ruku, to je po meni kazneni udarac. Treba biti precizan. VAR soba bi se javila da je sigurna da je bila ruka', kaže Skomina koji se osvrnuo i na dva žuta kartona Kelleru, zbog čega je isključen u 62. minuti:

Tportal sudačka analiza Damir Skomina 20.10.2024. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: MAXSport / Croatel

'Keller je opravdano dobio dva žuta kartona, ali trebao je onda i Torrenteu dati u 35. minuti, Vidi se disbalans. Penal za Dinamo je bio opravdan, ali u ovakvoj utakmici sucima je bilo jako teško za vjerovati, što god da su dosudili.'

Dinamu je u 78. minuti dosuđen penal...

'U ovoj situaciji, Bel se već doveo do točke kad mu se ništa ne vjeruje. Igrač gura Petkovića s obje ruke, ne zanima ga lopta, a zatim dolazi Majkić koji ga ruši. Po meni, to je prekršaj i kazneni udarac', zaključio je Damir Skomina u tportalovoj sudačkoj analizi na MAXSport kanalu.

10. kolo SuperSport HNL-a, Istra 1961 - Dinamo 2:2 (sažetak utakmice) Izvor: Licencirane fotografije / Autor: MAXSport/Croatel/HNS