tportal sudačka analiza

Skomina komentirao spornu situaciju na utakmici Hajduka: To nije prekršaj!

20.10.2024 u 22:50

U tportal sudačkoj analizi na MAXSportu bivši slovenski sudac Damir Skomina analizirao je sporne situacije iz 10. kola SuperSport HNL-a

Najspornija je bila situacija s utakmice Slaven Belupa i Hajduka iz 44. minute. Hajdukov Ismael Diallo i Slaven Belupov Antonio Bosec u jednom su duelu krenuli na loptu. Diallo je bio brži i nogom izbio, a Bosec je krenuo glavom...

Diallo je u tom duelu loptu dodao Biuku koji je u nastavku akcije zabio gol za 2:0, ali je i opalio nesretnog Boseca nogom u glavu!

Evo što o toj situaciji kaže Damir Skomina u tportal sudačkoj analizi na MAXSportu!

Tportal sudačka analiza Damir Skomina 20.10.2024. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: MAXSport / Croatel

'Vidi se da Diallo prvi igra loptom, a tek onda dolazi do kontakta. Tu mogu povući paralelu s Livakovićem, koji nije zaslužio isključenje. Diallo igra nogometno ispravno, a nogometaš Slaven Belupa igra nisko glavom i dovodi sam sebe u opasnost', rekao je Skomina u tportalovoj sudačkoj analizi na MAXSport kanalu te nastavio:

'To nije prekršaj, u pravilima nogometna igre stoji da igrač koji sam sebe dovodi u opasnost može biti kažnjen. To je u ovom slučaju igrač Slaven Belupa. Sam se stavio u taj položaj... Gol je ispravan, Diallo dolazi prvi do lopte, ide ispravno na loptu. ne dovodi igrača u opasnost.'

Tportal sudačka analiza Damir Skomina o Hajduku 20.10.2024. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: MAXSport / Croatel

A što je s pravilom da se igra zaustavlja nakon što igrač dobije udarac nogom u glavu?

'Sudac mora biti siguran da se to dogodilo, da je igrač u opasnosti. Sudac nije liječnik, a nakon pet, šest sekundi dolazi do gola. Sad se lovimo što je sve moglo biti... Sudac ima naputak da pusti akciju do kraja, to je dinamika igre. Osobno mislim da ovo nije situacija da se igrač bori za život i da sudac nije trebao prekinuti akciju', zaključio je Damir Skomina u tportalovoj sudačkoj analizi na MAXSport kanalu.