INIESTA I XAVI SU PROŠLOST

Španjolska dobila novog vođu reprezentacije na terenu!

16.11.2014 u 09:29

U impresivnoj 3:0 pobjedi španjolske nogometne reprezentacije protiv Bjelorusije po prvi put je od prve minute zaigrao Realov veznjak Isco, no njegova uloga vođe na terenu pokazala se jako uspješnom...

Što zbog neuspjeha na SP-u u Brazilu i na početku novog ciklusa kvalifikacija, što zbog ozljeda, Vicente Del Bosque napravio je velike promjene u španjolskoj reprezentaciji ovog studenog. Osjetilo se to protiv Bjelorusije kad je u Huelvi na teren istrčala neka nova Furija koja u svojim redovima ima tek ponekog iz šampionske generacije koja je 2008., 2010. i 2012. pokorila svijet.

Najveća novost bila je uloga Realovog ofenzivnog veznjaka Isca. Mladi 22-godišnji talent nikad nije igrao za Španjolsku od prve minute, no ovaj put izbornik mu je dodijelio ulogu vođe i glavnog kreatora igre i on je posao odradio više nego dobro.

'Isco je igrao kao da ima 50 međunarodnih utakmica iza sebe,' hvali njegov nastup Marca kojeg je okrunio krasnim pogotkom iz daljine u 17. minuti. Busquets i Pedro dodali su još dva za sigurnu pobjedu 3:0 i oporavak na ljestvici grupe C u kojoj i dalje suvereno vodi Slovačka.

Španjolska je tako ovaj vikend započela transformaciju momčadi u kojoj bi sljedećih godina glavnu ulogu trebali imati igrači U-21 selekcije koja je prošle godine pokorila Europu. Pique i Sergio Ramos bit će i dalje okosnica obrane, no ostatak ekipe činit će neki novi klinci, poput Isca, Kokea, Morate...