BUNDESLIGA

Spektakularnim golom Xhake otvorena Bundesliga; Bayer do pobjede u 11. minuti nadoknade

23.08.2024 u 22:40

Aktualni njemački prvak, Bayer iz Leverkusena, pobjedom je otovorio novu sezonu Bundeslige. Alonsova momčad pobijedila je u gostima Borussiju iz Mönchengladbacha 3:1

Imali su gosti vodstvo 2:0 već u prvom poluvremenu, nakon spektakularnog gola Granita Xhake (taj gol pogledajte OVDJE) iz 12. minute, te Wirtzovog gola u 38. minuti.

Bayer je imao još nekoliko prilika za 3:0, no nije zabio, a u nastavku su domaćini uspjeli izjednačiti.

Borussia je smanjila u 59. minuti preko Nice Elvedija. Pogodak se provjeravao, no situacija je bila čista.

U 85. minuti domaćin je uspio izjednačiti golom Tima Kleindiensta. Još jednom je aktiviran VAR, ali i ovoga puta je sve bilo ispravno.

Sudac Robert Schröder je zbog dvije situacije koje su se provjeravale produžio utakmicu čak deset minuta i kada se već činilo kako će dvoboj završti bez pobjednika, gosti su dobili jedanaesterac nakon što je Itakura oborio Adlija.

Još jednom je uslijedila VAR provjera koja je potvrdila prekršaj.

Pucao je Florian Wirtz, Jonas Omlin je obranio, ali se lopta odbila do Wirtza koji je zabio za pobjedu.