NEGATIVAN REKORD

Sramotno poluvrijeme Cedeviti odnijelo derbi i vrh

10.01.2016 u 18:46

Cedevita je na svom parketu imala priliku u izravnom dvoboju preuzeti vrh ljetvice ABA lige, no nakon 11 pobjeda u nizu doživjeli su - apsolutnu katastrofu

Crnogorska Budućnost je u Zagrebu slavila rezultatom 81:58, a gotovo sav posao odradili su već u prvom poluvremenu kada su na odmor otišli s prednošću 50:18! Teško će se Cedevitin strateg Veljko Mršić moći odlučiti je li ispuhana Cedevita lošije izgledala u obrambenoj ili napadačkoj fazi igre.

U nastavku su pokazali karakter i na kratko se vratili ispod 20 koševa zaostatka, no trener gostiju (i legenda spltske Jugoplastike) Luka Pavičević pravovremenim prekidima je vratio vodu na svoj mlin, te su Crnogorci su do kraja sasvim rutinski održali nestvarno dobar rezultat u njihovu korist. Domaćinima nije pomoglo niti čak 16 skokova u napadu, a više od ostalih pokazao je Fran Pielpić sa 14 koševa. Budućnost je predvodio sjajni Tadija Dragičević s 23 poena.

Cedevita je uoči dvoboja tražila pobjedu s više od 10 koševa razlike, koliko su izgubili u šestom kolu u Podgorici, ali nakon posljednjeg zvižduka prilično je jasno da će Budućnost ući u doigravanje s prve pozicije. Cedeviti preostaje borba sa Zvezdom za poziciju broj dva.

U večernjem dvoboju dominira povijesni derbi lige Partizana i Cibone koji danas ima veću težinu u kontekstu izbjegavanja ligaškog dna.