Srbija osvojila olimpijsku broncu; razbila je Njemačku

• A.H.
  • Zadnja izmjena 10.08.2024 12:59
  • Objavljeno 10.08.2024 u 12:46

Košarkaška reprezentacija Srbije pobijedila je Njemačku u borbi za broncu. Srbija je vodila cijelu utakmicu i na kraju lako slavila s 93:83. Bila je ovo repriza prošlogodišnjeg finala Svjetskog prvenstva u Manili kada su uspješniji bili Nijemci.

Srbiju su do bronce predvodili Nikola Jokić i Vaso Micić s po 19 poena, a kapetan Bogdan Bogdanović je dodao 16. Jokić je uz 19 poena imao i 12 skokova i 11 asistencija. Najbolji u poraženoj momčadi bio je Franz Wagner s 18 poena i devet skokova.

Srbija je na poluvremenu imala osam poena prednosti, a u zadnjoj četvrtini je rutinski održavala prednost od desetak poena. Jednom su Nijemci prišli na -8 (74:82), ali se Srbija opet brzo odvojila serijom 5-0 i stigla do medalje.

Za Srbiju je ovo četvrta medalja na Olimpijskim igrama u Parizu i prva bronca. Ranije je osvojila dva zlata i jedno srebro. Košarkašima je ukupno treća, bili su drugi 1996. i 2016. godine, oba puta su u finalu gubili od Amerikanaca.

Podsjetimo, od SAD-a su izgubili i u polufinalu u Parizu (91:95). Srbi smatraju da su u toj utakmici žestoko pokradeni od strane sudaca. Nekoliko igrača je taj susret završilo u suzama, ali su se uspjeli oporaviti i pripremiti za utakmicu s Nijemcima.

• +9
Srbija - Njemačka, košarka, za broncu, Olimpijske igre, 10.8.2024. Izvor: EPA / Autor: CAROLINE BREHMAN

Večeras u finalu od 21:30 sati igraju Sjedinjene Američke Države i domaćin Francuska.