U SREDIŠTU SKANDALA

Što mu to treba? Zaradio više od 70 milijuna dolara, a zapravo je - kriminalac

17.04.2025 u 16:24

Bionic
Reading

Jedan od najpoznatijih crnogorskih košarkaša Nikola Peković ostao je bez luksuznog automobila BMW X5 i to nakon akcije policije protiv organiziranog kriminala.

Čuveni bivši NBA košarkaš Nikola Peković našao se u središtu skandala nakon što ga je crnogorska policija označila kao visokorangiranog člana organizirane kriminalne skupine sa sjevera Crne Gore.

Tijekom akcije policije iz Bijelog Polja, oduzet mu je blindirani BMW X5, kojim je u trenutku kontrole upravljao Boris Dragaš, pripadnik Vojske Crne Gore. Iz policije su za 'Vijesti' potvrdili kako je Peković član kriminalne skupine braće Šarić.

'U nastavku represivnih aktivnosti prema članovima organiziranih kriminalnih skupina, službenici Odjeljenja sigurnosti Bijelo Polje izvršili su kontrolu specijaliziranog (blindiranog) putničkog motornog vozila marke BMW serije X5, podgoričkih registarskih oznaka, vlasništvo N. P., visokorangiranog člana organizirane kriminalne skupine sa sjevera Crne Gore, kojim je u trenutku kontrole upravljao B. D. (45) iz Pljevalja, pripadnik Vojske Crne Gore', stoji u policijskom izvještaju.

Dodaje se kako su pregledom vozila pronađeni i oduzeti balistički prsluk, sprej sa nadražujućim djelovanjem, nož-britva, elektronički uređaj za otkrivanje prislušnih uređaja, leće kamera te devet tableta Lexiliuma. Protiv Borisa Dragaša pokrenut je prekršajni postupak temeljem Zakona o sprječavanju zlouporabe droga, dok je vozilo privremeno oduzeto radi daljnjih provjera.

U automobilu su, osim Dragaša, bile još dvije osobe, među kojima i službenik Ministarstva unutarnjih poslova Srbije.

Nikola Peković, danas 39-godišnjak, rođen je u Bijelom Polju. Tijekom svoje bogate karijere nastupao je za Atlas, Partizan i Panathinaikos, a od 2010. do 2017. nosio je dres Minnesota Timberwolvesa u NBA ligi. Prema dostupnim podacima, tijekom NBA karijere zaradio je više od 70 milijuna dolara.

Karijeru je završio s 31 godinom zbog brojnih ozljeda, a u najboljim danima slovio je za jednog od najdominantnijih centara u Europi i NBA ligi. Nakon povlačenja iz aktivnog igranja, obnašao je funkcije predsjednika KK Partizan te predsjednika Košarkaškog saveza Crne Gore za košarkaške operacije.