španjolska liga

Teška pobjeda Barce; Leo Messi spasio Setiena u debiju na klupi Katalonaca

19.01.2020 u 23:21

Nogometaši Barcelone vratili su se na vrh ljestvice španjolskog prvenstva minimalnom 1:0 domaćom pobjedom protiv Granade u posljednjoj utakmici 20. kola Primere

Quique Setien je u debitantskom nastupu na klupi Barcelone zamalo doživio debakl protiv Granade, no stvar je spasio tko drugi nego Leo Messi.

Barcelona je od prve od posljednje minute na svom Nou Campu nametnula dominirala, ali sve je to bilo neučinkovito jer igrači Barcelone gol zabiti nisu mogli. Problem u tom dijelu igre je uzrokovan izostankom Luisa Suareza, koji je zbog ozljede i operacije izgubljen do kraja sezone.

U 14. minuti Messi je pokušao iz slobodnog udarca, a lopta je otišla par centimetara iznad prečke. Pred kraj poluvremena Jordi Alba je proigrao Messija, no Argentinac ponovno nije bio precizan.

U nastavku je Barca ubacila u brzinu više, ali put do mreže gostiju nikako nisu uspjeli pronaći. U 69. minuti Barceloni je posao dodatno olakšao German Sanchez koji je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton... No, Barca se i dalje mučila, a onda je Messi - po tko zna koji put - spasio stvar.

• +5
La liga, Barcelona - Granada Izvor: Profimedia / Autor: LLUIS GENE / AFP / Profimedia

Iskoristio je fantastično dodavanje petom do prije nekoliko dana otpisanog Artura Vidala, te rutinski zabio pored nemoćnog Silve za 13. ligašku pobjedu Barcelone koja se s nova tri boda vratila na prvo mjesto Primere.

Hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić igrao je za Barcelonu do 71. minute.

Vodeća Barcelona sada ima 43 boda, kao i drugi Real Madrid, dok je Granada 10. s 27 bodova.