Torcida odaje počast Žanu, Hajduk propustio pobjedu

'Derbijem Sv Duje' Splita i Hajduka zatvara se 29. kolo MAXtv Prve lige

Split - Hajduk 0:0

Split: Zagorac, Vitus, Rrahmani, Majstorović, Vrgoč, Obšivač, Grubišić, Pešić, Franjić, Mišić, Arroyo
Hajduk: Kalinić, Bilji, Nižić, Šimić, Milić, Jefferson, Kalik, Sušić, Tudor, Vlašić, Velez

94' - Split se brani, kraj dvoboja
94' - posljednji korner za Hajduk
92' - obrana Splita blokira na gol liniji udarac Nižića. Najbolja prilika za Hajduk
90' - tri minute nadoknade
85' - Split odlično otvara lijevu stranu, dobar ubačaj za Jakića koji promašuje
77' - Kalinić brani silovit udarac Jakića, u nastavku dobija udarac u glavu no uskoro se pridiže
74' - Torcida se prisjetila i Josipa Jovića, prve žrtve Domovinskog rata. Na terenu ništa novo
70 - volje ne nedostaje, ali oba tabora muče se s kreacijom
63' - Nižić glavom iskosa pogađa okvir, ali iz tog kuta Zagorcu se ne može zabiti
60' - Arroyo ostaje sam iskosa, ali prebacuje gredu frustriranog Kalinića
58' - opet Kalinić istrčava daleko, ali radi prekršaj. Zbog (trećeg) kartona će morati odmarati iduću utakmicu
54' - oba tabora trebaju tri boda, ali (još) nema pretjeranog otvaranja
46' - Franjić umalo pogađa za domaćine nakon 25 sekundi igre. Malo pored 'rašlji'
46' - počinje nastavak

Torcida diže 'more' poruka za pokojnog Žana i kreće u navijanje

46' - prvo poluvrijeme gotovo, nije bilo za pamćenje...
45' - minuta nadoknade
41' - Sušić malo previsoko ubacuje za visokog Nižića
35' - opet razdoblje s malo zanimljivog sadržaja
28' - opet Kalinić bliže centru nego svom prostoru siječe kontru Splita
26' - zaleđe zaustavlja novu kontru Splita, njihovo osnovno oružje do sada
22' - kontra Splita tri na dva, Arroyo dodaje Mišiću koji iz prve promašuje gol
20' - bitka na sredini terena, zatišje pred golovima
16' - oštar ubačaj Splita ne nalazi nikoga u petercu
15' - Torcida u tišni prati dvoboj
12' - opasno puca Sušić, još bolja obrana Zagorca
11' - Tudor puca, Zagorac otklanja prvu pravu opasnost
10' - opet Kalinić daleko istrčava i sprječava kontru Splita (za Grubišića)
7' - Arroyo ide na Hajdukov gol, ali Kalinić izlazi iz kaznenog prostora i odnosi 'i njega i loptu'
3' - prvi pokušaj Hajduka, nije bilo ozbiljnije prijetnje
1' - dvoboj je počeo minutom šutnje za navijačku legendu, kreće lopta

Split će se u slučaju pobjede vratiti na poziciju koja vodi u EuropuTorcida je na svoju ogradu postavila crni transparent i preko njega siluetu svoje tragično preminule legende Žana OjdanićaHajduk je tijekom tjedna doživjeo tektonske promjene u upravi i stručnom stožeru