HAJDUK NEMOĆAN

Torcidina počast legendi u dosadnom derbiju Splita

03.04.2016 u 21:01

Remijem Splita i Hajduka završeno je 29. kolo MAXtv Prve lige, a dvoboj su više od siromašnih događaja na terenu obilježila dirljiva zbivanja na tribini

Split i Hajduk odigrali su dvoboj koji nije slučajno završio rezultatom 0:0... Hajduk je bolje počeo i oko desete minute dva puta ozbiljnije zaprijetio domaćem vrataru Zagorcu koji je bio na visini zadatka.

Split se uglavnom oslanjao na kontre, no naletjeli su na 'Hajdukovog Neuera'. Vratar Kalinić, naime u četiri je navrata tijekom susreta izlazio daleko od svojih vrata i preventivno spašavao moguće neugodnosti.

Drugo poluvrijeme nije donijelo gotovo ništa uzbudljivo sve do 92. minute kada je udarac Nižića obrana Splita uspjela očistiti sa same gol linije. Osim te akcije, bijeli večeras gotovo da nemaju za čime žaliti. U 'toplo hladnom' ritmu hajdukovih mladića danas je došao red na prilično blijedo i loše izdanje.

Torcida je imala svoju 'utakmicu'. Prvo poluvrijeme mirno su sjedili i šutili u počast poginulom Žanu Ojdaniću, a onda početkom nastavka podigli seriju asocijacija na svog dojučerašnjeg suborca i nastavak odradili u glasnom izdanju. Nakon dvoboja pljeskom su ispratili svoje igrače, baš svima njima je jasno da će se ovakva blijeda izdanja još ponavljati, ali i nakon najvećih oluja jednom ipak svane sunce.

Ovim bodom Split se približio četvrtoj Lokomotivi na bod zaostatka, dok je Hajduk nastavio mirno jedriti na trećem mjestu ligaškog poretka.

Dinamo Zagreb Osijek 3:0
Split Hajduk 0:0