sredio ih levante

Totalni krah Reala; ovo je službeno najgora momčad 'kraljeva' u 116 godina postojanja

20.10.2018 u 15:19

Nogometaši Real Madrida doživjeli su i četvrti poraz u zadnjih pet utakmica izgubivši na Bernabeu u 9. kolu Primere od Levantea 2:1. Ujedno je ova momčad Reala ušla u povijest kao najneefikasnija ikad jer čak 481 minutu (osam sati i jednu minutu!) nisu uspjeli zabiti gol

'Kraljevski klub' je u velikoj krizi, a subotnja utakmica najvjerojatnije je zapečatila sudbinu njegova trenera Julena Lopeteguija.

Utakmica na Santiago Bernabeu započela je šokantno jer je Levante nakon samo 13 minuta vodio 2:0 golovima Moralesa (7) i Martija (13) iz penala. U samo pet minuta maleni je Levante srušio Real na njegovu terenu...

Oba su gola postignuta zahvaljujući katastrofalnim pogreškama Realova braniča Raphaela Varanea. Trener Lopetegui je započeo bez Kroosa, Benzeme, Balea i Navasa, ali je u nastavku utakmice morao u igru ubaciti Balea i Benzemu.

Real je imao posjed, napadao je, ali bez učinka jer golman Levantea Olazabal je činio čuda. Ipak, niti Olazabal u 72. minuti nije mogao zaustaviti šut Marcela, i to njegovom slabijom desnom nogom, pa je Real smanjio, ali i postigao gol nakon čak 481 minutu ili osam sati i jednu minutu 'suše', što je novi negativni rekord u 116 godina postojanja kluba.

• +10
La liga, Real Madrid - Levante Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Real nije zabio u utakmicama protiv Seville (0:3), Atletica (0:0), CSKA Moskve (0:1), Alavesa (0:1) i 72 minute protiv Levantea. Dokraja je trajala prava opsada gola gostiju iz Valencije, no Real nije uspio postići drugi gol i izjednačiti.

Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu i imao nekoliko šuteva prema golu.