konferencijska liga

Trener Viktorije nakon pobjede protiv Dinama rekao što sada misli o VAR tehnologiji

10.11.2023 u 08:15

Miroslav Koubek je na klupi Viktorije Plzen još jednom pobijedio Dinamo. Strateg češke momčadi nije skrivao zadovoljstvo nakon trijumfa, ali je i priznao da mu u završnici susreta nije bilo nimalo lako

Niti jedna češka momčad još nije uspjela pobijediti u prve četiri utakmice po skupinama nekih od europskih kupova. Uspjelo je to sada Viktoriji Plzen pod vodstvom Miroslava Koubeka, a to mu je omogućio - Dinamo.

Viktorija je slavila 1:0 u 4. kolu Konferencijske lige, a Koubek je bio presretan.

'Emotivno je, posebno. Kako sam saznao, ostvarili smo rekord. Jako smo sretni zbog toga', kazao je trener Viktorije te priznao:

'Bilo je to nakon jako teške utakmice. Borili smo se kroz utakmicu, u drugom poluvremenu nam je ponestalo snage. Sigurno nam je laknulo kad je sudac odsvirao kraj.'

• +32
Viktoria Plzen - Dinamo, Konferencijska liga, 9.11.2023. Izvor: Profimedia / Autor: Chaloupka Miroslav / ČTK / Profimedia

Dinamo je pokušavao, ali nije uspio. Viktorija je izdržala pritisak 'modrih'...

'Kad bih sumirao utakmicu, Dinamo se od prve minute nametnuo. Morali smo reagirati promjenom formacije, tada smo se vratili u igru, krenuli smo u dobre kontre. A njihove su pogreške bile rezultat toga... Zabili smo gol, a mogli smo još jedan. Bio sam zadovoljan...', pričao je trener Viktorije te nastavio:

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati'

'U drugom poluvremenu nismo uhvatili taj ritam, protivnik koji je tehnički jači nas je stisnuo i imali smo i malo sreće da je utakmica završila 1:0. Da, nismo primili gol. Držala nas je obrana. Bilo je situacija koje su se pregledavale, a VAR je dokazao što je dokazao. Mogao je presuditi na ovu ili onu stranu. Završilo je dobro za nas. No, moram istaknuti pritisak Dinama. Bilo je napeto u završnici. Srećom, potvrdilo se da se naš protivnik muči u završnici. To je bila naša sreća.'