NBA LIGA

U derbijima Zapada gostujući trijumfi Warriorsa i Thundera

05.01.2018 u 10:26

Sinoć su u NBA odigrane dvije utakmice, u derbiju zapada Golden State Warriors su u gostima svladali Houston Rocketse sa 124:114, dok su Oklahoma City Thunder sa 127:117 bili bolji od LA Clippersa

Stephen Curry je zabio 29 koševa (devet skokova i pet asistencija), a Klay Thompson 28 za devetu pobjedu zaredom Golden Statea.

Rezultat je bio izjednačen veći dio utakmice, ali su se Warriorsi odvojili u zadnjoj četvrtini, tri i pol minute prije kraja imali su prednost od sedam koševa. Nakon toga Warriors zabijaju sljedećih pet koševa za 120:109.

Kod Rocketsa najbolji je sa 30 koševa bio Eric Gordon, dok je Gerald Green dodao 29, od čega je osam trica. Houstonu je ovo druga utakmica bez ozlijeđenog Jamesa Hardena, a Warriorsi su igrali bez Kevina Duranta.

• +4
NBA liga, Houston Rockets - Golden State Warriors, 2017/18. Izvor: Reuters / Autor: Troy Taormina

U drugoj utakmici igranoj sinoć, Russell Westbrook je upisao svoj 13. triple-double sezone sa 29 koševa, 12 skokova i 11 asistencija, a Paul George je postigao 31 koš za pobjedu  Oklahoma Cityja.  Carmelo Anthony je ubacio 22 koša za Thunder.

DeAndre Jordan je predvodio Clipperse sa 26 koševa i 17 skokova, Lou Williams je dodao 26, a Blake Griffin 24 koša.

Za Thunder je ovo osma pobjeda u deset utakmica. Clippersi su vodili sa 97:94 na kraju treće četvrtine, ali je onda Thunder otvorio zadnju četvrtinu serijom od 12-0. Los Angeles je promašio prvih sedam šuteva na početku zadnje četvrtine.