SUPERSPORT HNL - 3. KOLO

U ratničkoj utakmici, uz deset žutih i jedan crveni karton, Belupu i Lokomotivi po bod

17.08.2024 u 23:02

U drugoj utakmici 3. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige Slaven Belupo i Lokomotiva osvojili su po bod, nakon remija 2:2. Utakmicu su obilježili brojni žustri startovi, pa ne čudi čak deset žutih kartona i jedan crveni

Bio je to sudar dviju momčadi koje u prva dva kola nisu ostvarile pobjede, a nisu niti u trećem pokušaju.

Momčad iz Koprivnice je u prvom kolu izgubila na Poljudu od Hajduka (1-2), a nakon toga i od Šibenika (0-2), osvojivši večeras prvi bod, dok je Lokomotiva nakon poraza od Rijeke na Rujevici (0-4), spojila dva remija, protiv Hajduka u Zagrebu izjednačivši na 1-1 u zadnjim sekundama sudačke nadoknade iz kaznenog udarca, te sada u Koprivnici.

Bila je to odlična utakmica sa četiri gola i nizom prilika na obje strane.

Počelo je sjajno za domaćine. Robert Murić je u šestoj minuti uposlio Adriana Jagušića koji je s lijeve strane sjajno potegnuo pogodivši suprotni kut za 1:0.

Gol za domaćin - Jagušić Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

Međutim, Lokomotiva je u 22. minuti uspjela izjednačiti preko Roberta Mudražije. Gosti su osvojili loptu na sredini terena i krenuli u polukontru. Mudražija je želio uposliti Goričana, no veznjak Belupa Mihail Caimacov je uklizao, lopta se nekako odbila do Mudražije koji je pogodio za izjednačenje.

Mudražija je zabio za izjednačenje Lokosa Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

U 37. minuti gosti su okrenuli rezultat. Ivan Čović nije najbolje reagirao na jednu ubačenu loptu boksavši je na nogu Mirka Suška koji je pogodio za vodstvo gostiju.

Sušak je doveo Lokomotivu u vodstvo 2:1 Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

Samo dvije minute kasnije domaćin je ostao bez trenera Ivana Radeljića koji je zaradio crveni karton zbog stalnih prigovora sucu Patriku Kolariću.

Slaven Belupo se vratio u život u 63. minuti sjajnim golom Karla Butića koji je s ruba kaznenog prostora pogodio rašlje.

Butićev gol za konačnih 2:2 Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

Do kraja susreta na stadionu Ivan Kušek-Apaš bilo je još prilika, ali se rezultat nije mijenjao.