NBA

Ukić u porazu Toronta zabio osam koševa

20.01.2009 u 09:30

Hrvatski košarkaški reprezentativac Roko-Leni Ukić igrao je 25 minuta za Toronto Raptorse koji su u ponedjeljak navečer tijesno izgubili sa 84:87 na gostovanju kod Atlanta Hawksa

Ukić je postigao osam koševa (šut iz igre 4-8, trica 0-1) uz pet asistencija i dva skoka, ali i pet izgubljenih lopti. Zbog izgubljene lopte 1:46 minuta prije kraja kod vodstva Raptorsa 84:82 trener Jay Triano izvadio je Ukića iz igre, te uveo Grahama. Trideset sekundi prije kraja utakmice Jamario Moon je promašio tricu za Raptorse, a junak dvoboja Johnson novim košem 12 sekundi prije kraja dovodi domaćina do plus 3. Torontu je ostalo 12 sekundi za zadnji napad, no Jason Kapono je promašio tricu za produžetak. Zanimljivo, Moonov nerezonski šut za tricu izazvao je bijes njegovih suigrača, ali i trenera Jaya Triana.

'Spusti loptu pod koš, nisi bio u dobroj poziciji za tricu', vikao je najbolji igrač Raptorsa Cris Boosh tijekom minute odmora na Moona. Razočaran je bio i Triano.

'Imali smo veliku priliku za pobjedu, no nismo izdržali. U samoj završnici nam je nedostajalo mirnoće. Ova utakmica je bila najbolji primjer kako mi glupo gubimo utakmice. Zaista je razočaravajuće izgubiti na ovakav način, nizom naših pogrešaka', kazao je trener Raptorsa.

Najefikasniji u domaćim redovima bili su Johnson sa 28 koševa i 6 skokova, Bibby sa 23 koša i 5 asistencija, te Josh Smith sa 22 koša i 14 skokova. Toronto je ponovo predvodio Chris Bosh (22 koša, 14 skokova), Andrea Bargnani je dodao 20 koševa i 10 skokova, a Anthony Parker 12 koševa. Novim porazom Toronto je pao na 13. poziciju od 15 klubova na Istoku s učinkom 16-27.

U derbiju večeri, sudaru vodećih momčadi Zapada i Istoka Los Angeles Lakersi su u Staples Centru pobijedili Cleveland Cavalierse 105:88. Bio je to ujedno i sudar možda i dviju najvećih zvijezda lige, Kobe Bryanta i LeBrona Jamesa. Ovoga puta James je ubacio više koševa (23) od Bryanta (20), no zvijezda Lakersa je bila daleko korisnija za svoju momčad. Bryant je utakmicu okončao sa 20 koševa (šut 9-22), 12 asistencija i 6 skokova, dok je James ubacio 23 koša (šut 9-25) i upisao devet skokova.

Prvi strijelac Lakersa bio je Pau Gasol sa 22 koša i 12 skokova, dok su Andrew Bynum i Saša Vujačić dodali po 14. koševa. U gostujućim redovima osim Jamesa dvoznamenkasti broj koševa upisala su još četvorica igrača, a najviše su zabili Mo Williams (16) i Saša Pavlović (12). Lakersima je to bila 31. pobjeda sezone uz osam poraza, dok Cleveland ima skor 31-7.

Iz krize polako izlazi aktualni prvak Boston koji je slavio protiv Pheonixa 104:87 ubilježivši petu uzastopnu pobjedu. Sve je bilo gotovo u prve dvije četvrtine u kojima su Celtics stvorili 26 koševa viša (64:34), a potom prednost mirno očuvali do kraja. Kod Bostona su najbolji su bili Rajon Rondo (23 koševa, 7 asistencija), Ray Allen (20 koševa), te Kevin Garnett (16 koševa, 8 skokova), dok su goste predvodili Shaquille O'Neal (16 koševa, 10 skokova) i Louis Amundsen (13 koševa). Steve Nash je upisao 12 koševa i 8 asistencija. Bila je to 34. pobjeda Boston uz 9 poraza, dok Sunsi imaju 23 pobjede i 16 poraza. ali u preostalom vremenu Hawksi su ostvarili seriju 5:0, dok su Graham, Moon i Kapono promašivali za Toronto.