TRIJUMF

Uzor dečkima; nogometašice Osijeka sjajno krenule, grabe prema Ligi prvakinja

04.09.2024 u 19:31

Aktualne prvakinje Hrvatske na domaćem terenu pobijedile su slovački Spartak te u finalu kvalifikacijskog turnira igraju protiv irskog Peamount Uniteda

Nogometašice Osijeka, aktualne hrvatske prvakinje, pobjedom su otvorile mini kvalifikacijski turnir Lige prvakinja, na domaćem terenu su svladale slovački Spartak Myjavu s 2:0.

Osječanke su domaćin kvalifikacijskom turniru te su ovom pobjedom preskočile polufinale. U subotnjem finalu, koje se igra u 17 sati, igrat će protiv irskog Peamount Uniteda koji je u polufinalu pobijedio bjeloruski Dinamo BGU s 2:1 nakon produžetaka. Pobjednik finalnog susreta nastavlja kvalifikacije u Ligi prvakinja.

Nakon što je Lorena Balić promašila tri sjajne prilike u prvom poluvremenu, hrvatske prvakinje su slomile Slovakinje početkom drugog dijela. Učinila je to Izabela Lojna s dva pogotka, u 49. i 53. minuti, čime je dvoboj bio riješen.