LEICESTEROV 'ZALET ZA DERBIJE'

Vardy razbio Liverpool, Arsenal kiksao, Bilić opet slavio!

02.02.2016 u 23:02

Leicester je uspješno apsolvirao dolazak Lovrenovog Liverpoola na King power stadium, te se raskomotio na vrhu Premiershipa. Pred njima su derbiji s najbližom pratnjom Manchester Cityjem (vani) i Arsenalom (doma) u kojima imaju priliku sjajnu formu pretvoriti u krajnje ozbiljnu kandidaturu za osvajanje naslova prvaka

Liverpool je krajem prosinca na Anfieldu 'ohladio Leicester' pobjedom 1:0. Kloppova momčad posve je izdominirala, no dvoboj u leicesteru imao je sasvim drugačiji predznak. Stoper Robert Huth uz malu pomoć vratara Schmeichela i nepreciznih gostiju je zatvorio sve prilaze domaćoj mreži, a Leicester je čovjeka odluke (opet) imao u Jamieju Vardyju.

Vardy je slomio otpor gostiju sjajnim udarcem s 25 metara na rijetko viđenu asistenciju mahreza. Neobranjiva akcija potvrdu je dobila nakon jednog sretnog odbijanca kojega je Vardy pretvorio u konačnih 2:0. Dejan Lovren je solidno odradio 90 minuta za goste, a Leicesterovi navijači otvoreno sanjaju i pjevaju 'Vjerujte nam, osvojit ćemo ligu.' Sljedeće dvije utakmice (City i Arsenal) mogle bi im biti i ključne.

City je ostao na tri boda zaostaka nakon što je Aguero u 16. minuti pogodio za konačnih 0:1 kod Sunderlanda, dok Arsenal na svom terenu nije uspio zabiti Southamptonu, te je nakon 0:0 ostao pet bodova iza vodećih 'lisica'.

Gol Aguera i nesreća pri slavlju, ali nije ozlijeđen. Igrao je cijelu utakmicu

Slaven Bilić je vodio West Ham do još jedne pobjede. Na Boleyn je došla Aston Villa i bivše europske prvake koji se danas muče s opstankom svladali su sa 2:0. Od 17. minute (crveni Ayewu) Bilićev sastav imao je igrača više što je kapitalizirao u drugom poluvremenu, te golovima Antonia (kojega je zadnjih pet minuta zamijenio Nikica Jelavić) i Kouyatea učvrstio šesto mjesto u poretku.

Kouyate je sjajnu West hamovu kontru pretvorio u novu Bilićevu pobjedu

Manchester United i dalje Biliću bježi jedan bod nakon što su golovima Lingarda, Martiala i Rooney sa čistih 3:0 svladali čvrsti Stoke. Tottenham je nastavio svoj san o osvajanju naslova lijepom pobjedom kod Norwicha s 0:3 (Ali i Kane dva), Bournemouth je sa 1:2 slavio kod Crystal Palacea, dok je WBA duboko u sučevoj nadoknadi uspjela spasiti bod (1:1) prrotiv Swanseaja.