SLAVLJE NA POLJUDU

[VIDEO/FOTO] Hajduk spasio sezonu i izborio Europu; bez obzira na poraz Lokomotiva ostala u prvoligaškom društvu

22.05.2021 u 19:14

U zadnjem kolu 36. kola Hrvatski Telekom Prve lige, na Poljudu je Hajduk svladao Lokomotivu 2:0 golovima Livaje i Biuka, te izborio nastup u Europi sljedeće sezone

Hajduk je na Poljudu dočekao Lokomotivu koja se grčevito borila za prvoligaško spas i ostvario pobjedu 2:0, ali je i momčad s Kajzerice ostala u HT Prvoj ligi, jer su joj se poklopili rezultati s drugih utakmica.

>> [FOTO/VIDEO] Ludo posljednje kolo u HT Prvoj ligi; Rijeka u derbiju šokirala Goricu, sjajni Livaja i Hajduk osigurali nastup u Europi, a Lokomotiva se ipak spasila ispadanja iz lige!

Domaćin je inicijativu naplatio u 29. minuti golom Marka Livaje. Bila je to sjajna akcija najboljeg igrača splitskog sastava. Livaja je prošao nekoliko igrača, odigrao dupli pas s Jurićem, te sa sedam, osam metara svladao Santinija.

Hajduk - Lokomotiva 1:0 (Marko Livaja, 29) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Splićani su u 71. minuti mogli riješiti pitanje pobjednika, Umut je izbio sam ispred golmana Lokomotive, ali je pucao pored gola. On što nije uspio Umut popravio je Biuk postigavši u 82. minuti gol za 2:0.

NK Hajduk - NK Lokomotiva 2:0 Biuk 82' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Podsjećamo, nakon dramatičnog raspleta posljednjeg kola HT Prve lige prvaku Dinamu i doprvaku Osijeku u europskim natjecanjima pridružit će se Rijeka i Hajduk, dok je Varaždin ispao iz elitnog razreda hrvatskog nogometa.

Hajduk - Lokomotiva 2:0, 36. kolo HT Prve lige (izjave trenera) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Čak šest klubova je u posljednjih 90 minuta sezone 'nešto lovilo'. Jedino su bezbrižni bili prvak Dinamo, doprvak Osijek, šestoplasirani Šibenik i sedmoplasirani Slaven Belupo.

• +3
Hajduk - Lokomotiva, 36. kolo HT Prve lige, 2020/21. Izvor: Pixsell / Autor: Milan Sabic/PIXSELL

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Rijeka-Gorica2:1
Slaven Belupo-Varaždin1:0
Hajduk-Lokomotiva2:0