HT PRVA LIGA

[VIDEO/FOTO] Osijek se za 75. rođendan počastio pobjedom protiv Dinama te preuzeo vrh ljestvice; 'modrima' je presudio Mance

27.02.2022 u 20:10

Nogometaši Osijeka nisu mogli poželjeti ljepšu proslavu 75. rođendana kluba. U derbiju 25. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je na stadionu Gradski vrt pobijedio Dinamo 1:0 i tako preuzeo vrh prvenstvene ljestvice. Odlučujuči gol zabio je Antonio Mance u 77. minuti i to samo tri minute nakon što je ušao u igru...

Derbi Osijeka i Dinama počelo je kako se i očekivalo, čvrsto i žustro na obje strane. Osijek je bio nešto bolji u otvaranju, no u prvih 20 minuta nije bilo većih uzbuđenja. Prvu izraženiju priliku imali su gosti u 20. minuti, Bočkaj je ubacio s lijeve strane, a Petković pucao glavom pored gola.

U 28. minuti iz daljine je pokušao Kleinheislera, ali je Livaković bio spreman. U 39. minuti efektan pokušaj Miereza 'škaricama' ipak nije bio dovoljno precizan. U prvih 45 minuta i jedni i drugi teško su dolazili do prilika, nitko nije želio previše riskirati.

Prva akcija vrijedna spomena u nastavku bila je u 57. minuti, Kleinheisler je pucao s dvadesetak metara, međutim nije bilo većih problema za Livakovića. U 59. je pucao i Fiolić, ali pored gola, a u 67. minuti smo vidjeli novi pokušaj Kleinheslera s dvadesetak metara, ali pored gola.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +39
NK Osijek - NK Dinamo, HT Prva liga, 27.2.2022. Izvor: Cropix / Autor: Vlado Kos / CROPIX

Dinamo je imao odličnu priliku u 69. minuti, Oršić je pucao iz slobodnog udarca s 20 metara, ali je Ivušić bio spreman, a na odbijenu loptu se spetljao Andrić.

U 77. minuti smo napokon vidjeli i gol. Samo tri minute nakon što je ušao u igru, Antonio Mance je zabio za 1:0.

Borbeni Kleinheisler je osvojio loptu na rubu kaznenog prostora i asistirao Manceu u petercu. Osijekov napadač se odlično snašao pored Šutala i Theophilea te zabio za vodstvo domaćina.

NK Osijek - NK Dinamo 1:0 Mance 77' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Bio je to njegov drugi gol nakon što se početkom veljače vratio u Osijek. U prošlom kolu zabio je za pobjedu 3:2 protiv Istre 1961 u petoj minuti nadoknade, a sada je njegov gol odlučio i derbi.

Do kraja susret Dinamo je pokušavao izjednačiti, ali nije uspio.

NK Osijek - NK Dinamo 1:0, sažetak utakmice Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Na tribinama stadiona Gradski vrt okupilo se oko 7000 gledatelja. Ulaznice su bile rasprodane tri dana ranije, a sukladno važećim epidemiološkim mjerama u prodaji je bilo 40 posto kapaciteta svake tribine.

Dodajmo kako je Osijek u povodu 75. rođendana kluba nastupio u rođendanskom dresu koji je inspiriran dresovima s kraja osamdesetih godina i s prepoznatljivim bijelo-plavim bojama.

NK Osijek - NK Dinamo 1:0, izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Osijek je ovom pobjedom preuzeo vodstvo s 52 boda, Dinamo je drugi s dva boda manje i susretom manje, dok je Rijeka treća s 49 bodova. Hajduk je četvrti s 47 bodova i susretom manje. Na začelju je Hrvatski dragovoljac s 10 bodova.