riječ stručnjaka

[VIDEO/FOTO] Željka Kopića najviše bi trebale zabrinuti riječi Lokomotivina trenera Silvija Čabraje: Bod je dobar, ali očekivao sam više

20.02.2022 u 20:13

Odigrana je posljednja utakmica 24. kola HT Prve lige u kojoj nije bilo pogodaka. Kiksali su nogometaši Dinama koji su na maksimirskom stadionu odigrali 0:0 s Lokomotivom.

Nakon poraza (k)od Seville 1:3, Dinamo se okrenuo domaćim obvezama, koje nisu nimalo jednostavnije, jer konkurencija opasno puše za vrat. No, okršaj u Andaluziji očito je ostavio traga na Dinamove igrače.

Tako barem tvrdi trener Modrih Željko Kopić.

'Izgubili smo bitne bodove. Nakon europske utakmice napravili smo sve da se regeneriramo i svježi dočekamo utakmicu. Napravili smo par promjena, pokušali naći balans novih igrača i standardnih, ali u prvom smo poluvremenu bili van pravog ritma i energije i nismo bili dobri u duelu, na drugim loptama, u posjedu... U drugom smo dijelu neke stvari promijenili, došli do situacija i nismo zabili', počeo je Željko Kopić u programu Arenasporta.

Počeli su Lauritsen, Moharrami, Jurić..., Ademi je ušao s klupe, ali nakon desetak minuta opet morao izaći. Zbog ozljede.

'Imamo problema, ali nosimo se s njima. Napravili smo neke promjene, ali nismo bili pravi, nismo ušli u pravom ritmu, bili smo spori u reakcijama. Uvijek su te utakmice nakon europskih zahtjevne, u Sevilli smo odigrali jako intenzivnu utakmicu, koja je uzela svoj danak'.

A evo što o Ademijevom stanju zna Kopić.

'Dobio je udarac u mišić, vidjet ćemo'.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +16
Dinamo - Lokomotiva (24. kolo HT Prve lige) Izvor: Cropix / Autor: Damir Krajac / CROPIX

Dinamov trener još je rekao nekoliko riječi o sastavu.

'Ako imaš jednog igrača više u vezi, izgubiš ga naprijed, a ako imaš dva napadača, fali netko u sredini i napadanju dubine. Danas kao momčad nismo bili dobri u kreiranju prostora. U ostalim utakmicama smo sličnom igrom s dva ili tri vezna uspijevali. Pokušavamo uvijek pronaći optimalan sastav s obzirom na stanje u momčadi. Trebamo se sad oporaviti do Seville i Osijeka i vidjeti kako raspodijeliti snage'.

A ovako je maksimirski okršaj doživio trener Lokosa, Silvijo Čabraja.

'Bod u Maksimiru je dobar, ali nakon prvog poluvremena sam očekivao i više, dosta smo problema radili Dinamu, imali smo mrtvu šansu Pivarića... U drugom nas je Dinamo stisnuo, imali smo šansu jako dobru Cipetića, ali najrealniji je remi jer nas u zadnjih 20 minuta Dinamo pritisnuo'.

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel