ht premijer liga

Zadar lako 'sredio' Cedevitu Junior, Split razbio Šibenku s 32 koša razlike

26.04.2023 u 22:11

Košarkaši Zadra slavili su 94:78 (29:15, 29:27, 19:23, 17:13) na gostovanju kod Cedevite Junior u dvoboju 8. kola HT Premijer lige za prvaka odigranom u zagrebačkom Domu sportova

Rezultatska neizvjesnost trajala je sedam i pol minuta, koliko je Zadranima trebalo da prvi put dođu do dvoznamenkaste prednosti. Cedevita Junior je uspjela pred kraj prvog poluvremena smanjiti zaostatak na pet koševa, ali je potom uslijedila serija gostiju koji su treću četvrtinu dočekali sa 16 koševa prednosti i održavali ju na 10 ili više razlike do kraja utakmice.

Arijan Lakić je s 18 koševa bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi. Juan Davis Jr. je ubacio 15, a Luka Božić 11 koševa. Cedevitu je predvodio Vito Kučić s 28 koševa.

Zadar je privremeno izbio na vrh ljestvice s učinkom 24-6, a slijede ga Cibona sa 24-5 i Split s 23-6. Cedevita Junior je na četvrtoj poziciji s 21-9. Furnir i Šibenka imaju učinak 13-16.

Zadrane za dva dana čeka prva utakmica četvrtfinala doigravanja u ABA ligi, u Beogradu kod Crvene zvezde, a u nedjelju će gostovati kod Cibone u predzadnjem kolu HT Premijer lige za prvaka.

Košarkaši Splita uvjerljivo su svladali Šibenku 85:53, zahvaljujući furioznoj završnoj četvrtini dvoboja 8. kola HT Premijer lige za prvaka, koji je u srijedu odigran na Baldekinu.

Šibenčani su odlično otvorili dvoboj i u 7. minuti imali čak 13 koševa prednosti (20:7), ali su gosti već do poluvremena napravili preokret i došli do prednosti (35:38). Rezultatska neizvjesnost je trajala sve do posljednje četvrtine, u kojoj su Šibenčani košem Klarina došli na šest koševa zaostatka u 32. minuti. No, uslijedila je serija Splićana od 15:0 u samo dvije i pol minute, čime je razriješeno pitanje pobjednika, a prednost gostiju je do kraja narasla na najvećih +32.

Lovre Runjić je sa 17 koševa bio najbolji strijelac Splita. Mate Kalajžić je ubacio 14, a Shannon Shorter 13 koševa za pobjednike. Za Šibenku su po 12 koševa postigli Luka Skorić i Patrik Jambrović.