liga prvaka

Samo 30 sekundi prije kraja Zagreb je bio na gol zaostatka za Barcom, ali onda...

16.10.2024 u 20:37

Rukometaši Zagreba upisali su novi poraz u EHF Ligi prvaka. U dramatičnoj završnici aktualni prvak Europe Barcelona slavila je u 5. kolu skupine B u zagrebačkoj Areni 31-29 (19-14)

Zagreb je time upisao četvrti poraz u petom nastupu, dok je Barcelona potvrdila prvo mjesto na ljestvici. Ostala je stopostotna upisavši petu pobjedu.

Filip Glavaš je s devet golova bio prvi strijelac Zagreba. Po pet su postigli Miloš Kos i Ihar Bialiauski, tri je dao Zvonimir Srna, a po dva Luka Lovre Klarica i Timur Dibirov. Odlično je posao odradio golman Zagreba Ante Grbavac koji je upisao 14 obrana. Kod Barcelone je sa šest golova prvi strijelac bio Dika Mem.

Zagreb je otvorio meč vodstvom 2-1, ali je Barcelona uzvratila s četiri gola u nizu te vodstvom 5-2. Sve do kraja poluvremena španjolski sastav je održavao prednost od četiri do pet golova razlike, a na odmor se otišlo uz gostujućih 19-14.

U uvodnih deset minuta drugog poluvremena hrvatski prvak je zatvorio prilaze svojim golom. Na drugoj strani su Zagrebaši počeli zabijati te su došli na zaostatak od samo dva gola, 19-21 i 20-22.

• +31
RK Zagreb - Barcelona, Liga prvaka, rukomet, 16.10.2024. Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

Kratka je to bila prijetnja Zagreba jer se Barcelona vrlo brzo ponovno odvojila na na šest golova prednosti 29-23.

No, imao je Zagreb snage za novi povratak. Pola minute prije kraja došao je na 29-30, ali u zadnjem napadu gosti nisu napravili pogrešku i nisu ponudili šansu Zagrebu za barem remi u ovom ogledu.

Zagreb – Barca 29:31 (14:19)

Zagreb: Grbavac 14 obrana, Mandić 3 obrane; Kos 5, Walczak, Klarica 2, Gojun 1, Srna 3, Molc, Svržnjak, Pavlović, Dibirov 2, Bialiauski 5, Kavčič 1, Glavaš 9, Trivković 1, Radojković. Trener Andrija Nikolić

Barca: Perez de Vargas, Nielsen 14 obrana; Carlsbogard, Mem 6, Arino, Wanne 4, Janc 1, N'Guessan 1, Gomez Abello 4, Petrus, Makuc 4, Palomino, Richardson 4, Frade 3, Cikuša 5, Rodriguez. Trener Antonio Ortega

U skupini B ove srijede Aalborg je kao domaćin svladao Pick Szeged 29-28. Hrvatski rukometaši Marin Jelinić i Mario Šoštarić za Pick Szeged su postigli po jedan gol.