U posljednjoj utakmici 11. kola SuperSport HNL-a Gorica je pobijedila Istru 1:0.
11. kolo SuperSport HNL-a, NK Gorica - NK Istra 1:0 (sažetak) Izvor: Licencirane fotografije / Autor: MAXSport/Croatel

Jedini gol na utakmici zabio je Martin Šlogar u 84. minuti. Sjajno je ukrao loptu na 25 metara od suparničkog gola, sjurio se u kazneni prostor i topovskim udarcem matirao Lovru Majkića.

11. kolo SuperSport HNL-a, NK Gorica - NK Istra (Šlogar, gol) Izvor: Licencirane fotografije / Autor: MAXSport/Croatel/HNS

Gorica je ovom pobjedom preskočila Lokomotivu i sada je osma na ljestvici, dok je Istra 1961 ostala sedma.

Od samog početka susreta Istra 1961 je zaigrala bolje i odlučnije te je potpuno dominirala travnjakom u uvodnih skoro pola sata. Tu bolju igru gosti iz Pule nisu naplatili pogotkom, a šanse su propuštali Gagua, Lisica i Beyatt.

Prvu šansu domaći sastav je imao u 27. minuti. Pokušao je Kolar, dok je samo dvije minute kasnije Kolar odigrao lijepu akciju s Ndockytom, a potonji je zaprijetio bez završne egzekucije.

U 35. minuti opet je Kolar bio u glavnoj ulozi i prijetio je gostima, dok je Istra 1961 u samoj završnici prvog poluvremena propustila veliku priliku za uvodni pogodak. Žestoko je pucao Marešić, ali je pogodio okvir vrata.

11. kolo SuperSport HNL-a, NK Gorica - NK Istra (Marešić, stativa) Izvor: Licencirane fotografije / Autor: MAXSport/Croatel

Mirno je prolazila utakmica tijekom drugog poluvremena do 60. minute kada su Dju i Štiglec pokušali dovesti domaćina u vodstvo, ali je u oba slučaja gostujući vratar Majkić sprječavao takav scenarij.

U 71. minuti se po drugi put zatresao domaći okvir vrata. Lisica je sve lijepo napravio, ciljao je suprotni kut velikogoričkih vrata, ali je lopta odsjela na vratnici.

11. kolo SuperSport HNL-a, NK Gorica - NK Istra (Lisica, stativa) Izvor: Licencirane fotografije / Autor: MAXSport/Croatel/HNS

U završnom dijelu susreta ponovno se probudila pulska momčad koja je imala nekoliko obećavajućih situacija, ali se 84. minuti zatresla mreža na drugoj strani.

• 90'

90'

Kraj. Velika pobjeda Gorice.

• 90'

90'

Četiri minute sudačke nadoknade.

• 84'

84'

GOOOOL! Gorica vodi! Šlogar je zabio nakon što je ukrao loptu na 25 metara, sjurio se u kazneni prostor i topovski pogodio. Gosti su tražili prekršaj, ali ništa od tog.

• 83'

83'

Kolar zaustavljen u kontrapadu, žuri karton dobio je Marešić. Burna reakcija trenera Gorice Carevića.

• 81'

81'

Heisterov slobodnjak završava u živom zidu.

• 72'

72'

Opet vratnica spašava Goricu nakon udarca Lisice!

• 61'

61'

Ndockyt je proigrao Djua čiji udarac brani Majkić. Štiglec je pokupio odbijenu loptu, ali opet brani golman Istre.

• 57'

57'

Novi slobodnjak za domaće, ali sada ga je izveo Pršir. Gostujući golman Majkić je lako uhvatio loptu.