MAXtv PRVA LIGA

Hajduk uzeo bod kod Slavena, Dinamu titula prvaka!

21.04.2013 u 20:58

Nogometaši Slaven Belupa i Hajduka odigrali su u Koprivnici neodlučeno 1:1 u posljednjem dvoboju 28. kola MAXtv Prve lige

Odlična utakmica viđena je u Koprivnici gdje su domaći ostali neporaženi protiv Hajduka, ekipe koja je Slaven nedavno izbacila iz polufinala hrvatskog Kupa. U ovom pak dvoboju obje su momčadi imali dosta prilika i mogle pobijediti, no na kraju su se morali pomiriti s po jednim postignutim golom i po jednim osvojenim bodom.

Prvo poluvrijeme Slaven je otvorio odličnom prilikom u 8. minuti, kada je Vugrinec milimetar zakasnio na ubacivanje Raka, da bi Splićani odmah odgovorili šansom Vukovića koji je izašao sam pred Rodića, ali mu je golman domaćih obranio. U 15. minuti Sušić je pucao nakon kornera, ali je Čanađija očistio loptu s gol crte. U 24. minuti domaći su poveli. Zabio je Mateas Delić glavom na prvoj stativi nakon kornera, a s tim se rezultatom otišlo na odmor.

Na početku drugog dijela prava oluja. Hajduk je izjednačio pogotkom Kouassija u 47. minuti, u akciji u kojoj je Sušić pogodio stativu. Bio je to prvijenac Bjelokošćanina u jednoj službenoj utakmici Hajduka. U sljedećem napadu Vugrinec je pogodio stativu, a nedugo zatim Vuković je ponovo izašao sam pred Rodića, a ovaj mu je opet sjajno obranio.

Do kraja dvoboja tempo je ipak pao, a najbolju šansu kreirao je Sušić, koji je odličnim udarcem s dvadesetak metara gađao rašlje u 69. minuti, no Rodić se bacio i izvadio loptu iz gola i tako sačuvao remi domaćinu.

Nakon 28. kola MAXtv Prve lige Hajduk dijeli treće mjesto sa Splitom, dok se Slaven i dalje nalazi u sredini ljestvice.

Dinamu je ovaj rezultat donio novi naslov prvaka, osmi u nizu, s obzirom da pet kola prije kraja ima 15 bodova ispred Lokomotive, uz bolji međusobni omjer.