Hloverka Novak Srzić od danas više nije glavna urednica Informativnog programa HTV-a, odlučilo je Programsko vijeće HRT-a tajnim glasovanjem s devet glasova za i jednim protiv. Do razrješenja je došlo praktički na njen zahtjev, jer Hloverka je Vijeću, iako je tvrdila da to nije i neće učiniti, ipak dala mandat na raspolaganje. Funkciju vršitelja dužnosti do izbora novog šefa IP-a obnašat će urednik redakcije unutarnje politike HTV-a Renato Kunić
Na taj način izbjegnuta je dugotrajna rasprava o njenoj odgovornosti, a kako na HRT-u nikad nema nešto za ništa, vrijeme će pokazati što je Hloverka uspjela dobiti zauzvrat jer je omogućila Vijeću elegantno rješavanje situacije. Tako je gotovo tromjesečna, najpoznatija prisavska sapunica dobila svoj epilog.
U raspravi o programu HRT-a između dviju sjednica PV-a, što je bio uvod u Hloverkino razrješenje, najviše kritika izrečeno je na račun Informativnog programa. Zamjerilo se HTV-u što nije imao izlazne ankete, što je propustio prenositi presicu iz HDZ-a kada je iz stranke izbačen Ivo Sanader, što je vremensku prognozu emitirao 45 minuta nakon 'Dnevnika', a vijećnik Damir Grubiša smatra da je u izbornoj utrci HTV kandidata HDZ-a Andriju Hebranga stavio u neprivilegirani položaj u odnosu na Milana Bandića koji je bio privilegiran.
V. d. ravnatelja HTV-a Mislav Stipić pojasnio je da su za ankete imali premalo vremena da raspišu javni natječaj, a za njihovo posuđivanje od drugih TV kuća drži 'da nije prekršen Zakon o medijima jer su u obje izborne noći navedeni izvori'.
'Belgijska TV je prije dvije godine ostala bez svoje središnje emisije jer im je pao kompjuterski sustav. Tehnika ponekad zakaže, nama se to dogodilo u HDZ-u, imali smo noćnu moru taj dan, naprosto je krivi kabel spojen. Prognoza nije naša greška nego greška tehnike. Čovjek je ubacio krivu kasetu', kazala je Hloverka i dodala da je Zorana Šprajca i Aleksandra Stankovića prijavila Etičkom povjerenstvu zbog uredničkih propusta.
'Gost u 'Dnevniku plus' može biti najviše tri, četiri minute, a Zoran Milanović je bio devet minuta i dvije sekunde. To je tretman kakvog nitko nije imao i bio je to Šprajcov urednički promašaj. Stankoviću sam sugerirala da ga dovede u svoju emisiju, a on je to odbio', istaknula je Hloverka.
U Hloverkinu obranu stala je Anja Šovagović i ustvrdila da ju se napada zbog propusta tehnike, vodstva kuće i DIP-a koji je prvotno zabranio izlazne ankete, da bi ih na kraju dopustio, a onda je za HRT već bilo prekasno.
Sušec uzeo 400.000 kuna i - nastavio raditi!
Uz navedeno, Vijeće je odlučilo da Zrinoslava Delić, trenutna v. d. rukovoditelja pravnih poslova na HRT-u, obavlja dužnost tajnice Programskog vijeća do izbora novog tajnika. Bivša tajnica Jadranka Šaško otišla je u prijevremenu mirovinu, ali će na HRT-u ostati raditi kako vanjski stručni suradnik sve dok je netko na njenoj bivšoj funkciji ne naslijedi za stalno.
Iako je po ovoj točki dnevnog reda sve trebalo teći glatko, nije baš bilo tako. Naime, ljudi koji su s HRT-a otišli u prijevremenu mirovinu uz otpremninu ne bi smjeli više ni u kakvom svojstvu raditi na njemu. No to se ipak događa, pa je tako Božo Sušec otišao s HRT-a ranije i uzeo 400.000 kuna (bruto), da bi tjedan dana nakon toga prenosio rukometnu utakmicu, a trebao je ići i na ZOI u Vancuver u veljači, što je stopirano.
Posebna priča je bivši ravnatelj Glazbene proizvodnje Josip Guberina. Njega je PV 8. prosinca 2009. razriješio s tog mjesta, ali su mu izašli u susret jer su mu do pune mirovine ostala 23 dana, pa su izvršenje odluke o razrješenju odgodili. Kada je te uvjete stekao Guberinu je 'slučajno' zakačilo i slovo kolektivnog ugovora po kojem osoba koja mirovinu ode s mjesta ravnatelja ima pravo na otpremninu.
U njegovu slučaju to je HRT stajalo 560.000 kuna bruto i još bi kao honorarac trebao odraditi jedan poslić. Dio vijećnika tvrdi da o tome nisu ništa znali, a vršitelji dužnosti u Ravnateljstvu tvrde da bivši djelatnici više ne rade ni u kakvom svojstvu te da su određene odluke donesene za mandata bivše uprave. Za Šaško je pronađeno međurješenje jer je odluku o njenom honorarnom radu do 15. srpnja 2010. donijelo Programsko vijeće, a ne Ravnateljstvo.