Predsjednik Ivo Josipović gostujući u emisiji Hrvatskog radija S predsjednikom uz kavu izjavio je da su predstečajne nagodbe institut koji je pomogao spašavanju radnih mjesta. Međutim, istaknuo je da se postavlja pitanje pravne konstrukcije i treba li je ispraviti.
Također je naglasio kako je konstatacija o pljački stoljeća pretjerana. Ovaj zakon kao i drugi ima i dobrih i loših strana. Nema ustanove koja se ne može zloupotrebiti, rekao je predsjednik te dodao kako takve slučajeve treba spriječiti i sankcionirati.
Nema tog zakona koji se ne može popraviti pa tako i ovaj. Je li riječ o nefunkcionalnom zakonu ili o neustavnosti, odlučit će Ustavni sud. Ne treba ukinuti dosadašnje predstečajne nagodbe, osim eventualno one za koje se utvrdi da u njima ima elemenata kriminalnog djela, rekao je predsjednik Josipović.
Nije želio govoriti o odnosu premijera Milanovića i ministra Linića. Ponovio je samo da ministar Linić uživa povjerenje Vlade.
Govoreći o Zakonu o radu, predsjednik je rekao kako bi trebalo sve učiniti da se socijalni dijalog ne prekini. Reforme ne mogu čekati, ali treba ostaviti neko vrijeme da se pokuša postići dogovor. Prosvjedi su legitimni, jedino što nije legitimno je nasilje i nered i vjerujem da do toga neće doći.
Na pitanje o Ini, predsjednik je rekao kako podržava Vladu u namjeni da Ina posluje u okvirima hrvatskih zakona. Bitno je da se hrvatski strateški interesi očuvaju, a tko će biti partner to je manje važno.
Govoreći o svojoj potpori Mladenu Bajiću, Josipović je rekao kako je on imao i većih i manjih uspjeha. Bitno je da smo napravili jedan iskorak u borbi protiv korupcije i tu velike zasluge pripisujem Bajiću. Međutim, naglasio je da je odluka o njegovoj sudbini u rukama Sabora. Rekao je i kako je hrvatsko društvo i država postali toliko osjetljivi na korupciju i kriminal da nema osobe u Hrvatskoj koja bi bila tako važna da bi ta borba ovisila samo o njenom djelovanju.
Razmjerno i svima jednako - odgovor je predsjednika Josipovića na pitanje jednog od slušatelja kojega je zanimalo je li pravedno da je braniteljima već drugi put u tri godine smanjena mirovina za po deset posto, a državnim dužnosnicima samo za šest posto.