JADRANSKI DERBI

Odlična Rijeka šokirala Hajduk usred Splita!

28.04.2013 u 21:02

Nogometaši Rijeke u 29. kolu MAXtv Prve lige došli su do važne pobjede na gostovanju kod Hajduka rezultatom 2:1

Jadranski derbi pripao je riječkom klubu. U utakmici na Poljudu u kojoj su gosti dominirali u prvom dijelu, a domaći u drugom, bodovi su otišli na stranu momčadi Matjaža Keka koja se tako probila ispred Hajduka na ljestvici MAXtv Prve lige.

Dvoboj je počeo očekivano, agresivnošću domaćina. Hajduk je bolje otvorio prvo poluvrijeme, no u prvih deset minuta dominacije nije uspio stvoriti konkretnu priliku. Rijeka je nakon toga zavladala terenom i počela nizati prilike. U 21. minuti odličnu akciju gostiju pretvara u pogodak Goran Mujanović nakon asistencije Jugovića koji je probio lijevi bok Hajduka.

Rijeka je mogla povećati prednost u 28. minuti, no Leon Benko koji je izašao sam pred Blaževića nije uspio zabiti. Ipak, u 36. minuti napadač Rijeke bio je u sličnoj situaciji prisebniji i donio je svojoj momčadi veliku prednost.

Hajduk do kraja prvog dijela nije stvorio niti jednu pravu priliku, tek je jednom Caktaš ozbiljno zaprijetio iz slobodnjaka u 44. minuti, no Mance mu je odlično obranio. Ipak, na početku drugog dijela Splićani su se probudili, a terensku inicijativu u 53. minuti u pogodak je pretvorio Tino Sven Sušić, koji je sjajno pogodio prizemnim udarcem s ruba kaznenog prostora.

Hajduk za koji je u drugom dijelu zaigrao oporavljeni Franko Andrijašević zatim je krenuo po preokret. No lagana terenska inicijativa nije donijela dovoljno konkretnih prilika. Najbliži pogotku Splićani su bili u 78. minuti kada je Jozinović pogodio gredu, dok u samoj završnici bijeli nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti pa su gosti zasluženo stigli do sva tri boda.

Na ljestvici MAXtv Prve lige Rijeka sada ima 49 bodova i probila se na treće mjesto, s bodom prednosti ispred Hajduka i Splita, četiri kola prije kraja.