Predsjednik stranke Demokratska Crna Gora i potpredsjednik Vlade Aleksa Bečić priopćio je da ga je Hrvatska proglasila nepoželjnim, jer su zastupnici njegove stranke glasali za Rezoluciju o genocidu u Jasenovcu
Bečić je u svojem priopćenju naveo da se nije bavio Hrvatskom u svojim javnim istupima, niti je zastupnik u Skupštini Crne Gore gdje je izglasana Rezolucija, pišu Vijesti.me.
'Međutim, postoje i drugi predsjednici stranaka koji su glasovali i članovi su Vlade, tako da očito nema kriterija. Politike ima, kao i prije u odlukama nekih drugih susjeda. Kad su demokrati prije nekoliko godina glasali za Rezoluciju o Srebrenici, tada nas je Srbija stavila na 'crvenu listu', odnosno maltretirani smo satima prilikom svakog prelaska granice više od godinu dana dok ta mjera nije ukinuta. Sada repriza u nešto malo drugačijem obliku. Vrijeme je kao i u prvom slučaju majstorsko rešeto', priopćio je Bečić.
Obraćajući se Hrvatskoj, naveo je kako kao nacionalni Crnogorac i predsjednik jedne građanske stranke, nikada nije ni on niti stranka kojoj je na čelu, dijelio žrtve po vjeri i nacionalnosti.
'Zato smo uvijek sve genocide i zločine osudili, uvijek ističući i zapisujući po više puta da je odgovornost individualna, te da ni jedan narod nije i ne može biti genocidan, jer ljude nikada nismo dijelili osim na ljude i one druge. To je građanska, europska i civilizacijska vrijednost. Neka svatko procijeni gdje stanuju demokratske i europske vrijednosti i obrasci djelovanja, a mi ćemo se nastaviti snažno zalagati za jaku građansku Crnu Goru, lišenu kriminala i korupcije, ekonomski snažnu, Crnu Goru koja želi dobre odnose sa svima, Crnu Goru kredibilnu članicu NATO-a, Crnu Goru koja se snažno nalazi na prozapadnom putu i korača k EU, Crnu Goru koja ne zna mrziti, već želi dobro svima', rekao je Bečić.
Dodao je kako su 'povijesni rezultati' Vlade u prvih devet mjeseci, ali i 'povijesna podrška dvije trećine zastupnika koji prije neki dan dobila i njegova malenkost i Vlada i od zastupnika građanskih stranaka, i bošnjačkih, i srpskih i albanskih stranaka, najbolja potvrda da Crna Gora snažno korača putem stabilnosti, društvene kohezije i daljnjeg progresa'.