DERBI U GRADSKOM VRTU

Osječani morali spašavati sigurnu pobjedu

26.02.2012 u 16:51

U posljednjoj utakmici 19. kola MAXtv Prve lige Osijek je u svom Gradskom vrtu pobijedio Split 3:2. Osječani su vodili čak 3:0, no gosti su uspjeli skoro u potpunosti preokrenuti rezultat

Osijek – Split 3:2
Strijelci:
1:0 Maglica (14), 2:0 Maglica (18), 3:0 Jelić (24-ag), 3:1 Čulić (58'), 3:2 Jelić (69')

Nogometaši Osijeka i Splita posljednji su izašli na teren u sklopu 19. kola MAXtv Prve lige. Po lijepom vremenu u Gradskom vrtu domaćini su odigrali briljantno prvo poluvrijeme u kojem su u potpunosti nadigrali goste iz Splita te im zabili čak tri gola i time vrlo brzo riješili pitanje pobjednika.

Od samog početka domaći nogometaši su igrali poletno, jednostavno i nadahnuto, pa su se tako prilike pred golom Splita redale jedna za drugom. U 14. minuti Osijek je odigrao vrlo lijepu i jednostavnu akciju, nakon čega su postigli prvi pogodak. Ibriks je izveo slobodni udarac, lopta je došla do Maglice koji sa 13 metara iskosa s desne strane postiže svoj četvrti pogodak u prvenstvu.

Na krilima tog gola domaćini su krenuli još više pritiskati obranu Splita, a njihovi napadi su urodili plodom već u 17. minuti kada je Maglica svojim drugim golom na utakmici povisio vodstvo. Svoju potpunu dominaciju i odličnu igru u prvom dijelu domaći nogometaši okrunili su u 23. minuti kada je nakon izvedenog kornera Jelić loptu nespretno spremio glavom u svoju mrežu.

Gosti iz Splita prvo poluvrijeme praktički nisu ni postojali, tako da mogu biti i sretni što rezultat nakon prvih 45 minuta nije bio još nepovoljniji za njih. No zato su se 'crveni' iz Splita potpuno dignuli u nastavku. Za razliku od njih, igrači Osijeka, zadovoljni visokim vodstvom, malo su se povukli, što su gosti iskoristili i u 58. minuti nakon loše intervencije golmana Osijeka Čulić je smanjio na 3:1, da bi već u 69. minuti Split preko Jelića potpuno zakomplicirao situaciju u Gradskom vrtu. U 89. minuti Jelić se mogao proslaviti kada je sa 11 metara neometan pucao pored gola i tako propustio šansu da Split napravi čudo u Osijeku.

Osijek Split 3:2