... održane u subotu na Tavanu završili su u laganom, jesenskom čušpajzu. Chilli, sezamovo ulje i ostali egzotični začini - uključeni!
Kako je izgledala radionica kineskih okruglica ilitiga dumplinga vidjet ćete u sutrašnjemu postu. Ovo neka bude svojevrsni teaser putem kojega ćete poželjeti doma kuhati azijatske delicije i time razblažiti ovo sumorno vrijeme i tešku hranu koja nadolazi.
Potrebno je kupiti kvalitetne namirnice na tržnici; pak choi kod Severa na štandu, tofu na jedinom štandu zdrave hrane u Dolcu (nema nam više Tomara - šmrc!), shitake kod tete s gljivama na mliječnom odjelu i kineski kupus kod bakice koja drži rabarbaru, a nalazi se u sredini, dolje nasuprot stepenica.
Prepoznat ćete štand po gomili kineskog kupusa (ono svjetlozeleno, duguljasto, s velikim listovima i puno bijelog kocena/korijena).
Sve zajedno je potrebno nasjeckati na najmanje moguće komade, pomiješati u posudi zajedno s malo chillija i dobrog sezamovog ulja
S tim da kad nasjeckate kineski kupus, uzmite gazu, ubacite ga, takvog nasjeckanog unutra i dobro procijedite. Isto učinite s gljivama. Ako vam ne bude dovoljno kupusne tekućine nasjeckajte još jedan kupus i procijedite.
Pak choi nasjeckajte na komade, dobro operite i stavite sa strane
U lonac ulijte tekućinu od kupusa i gljiva i dodajte malo vode
Kad uzavrije ubacite shitake s tofuom i pustite da se kuhaju par minuta.
Dodajte pak choi i također prokuhajte par minuta.
Skinite s vatre i stavite u posudu za juhe, dodajte začina ...
... Hoisin sosa ...
... sezamovog ulja ...
... i još chillija ako vam nije dovoljno ljuto (začine koje vidite nabavila sam u Berlinu, ali imate nešto slično i kod nas, bar što se sadržaja tiče)
Uživajte u okusu koji krijepi dušu i tijelo.
za jednu juhicu
1 ili 2 komada kineskog kupusa
1 pak choi
100 ili 150 g shitake gljiva
200 g tofua
chilli
soja sos
sezamovo ulje
Proces sam opisala gore čisto tako da malo promijenim slijed ;)