U okolici Tokija pedeset metara ispod zemlje nalazi se jedna od najvećih konstrukcija koja već dvadeset godina čuva stanovnike tog grada i njegove okolice od poplava, ali je i turistička atrakcija
Godišnja količina oborina u Japanu čak je dva puta veća od globalnog prosjeka, a jedan od najvećih podzemnih odvodnih kanala na svijetu konstruiran je upravo s ciljem prevencije poplava.
Podzemno postrojenje za preusmjeravanje poplavnih voda nalazi se 20 kilometara sjeverno od Tokija i obuhvaća područja Chibe, Saitamane i Kanagawe. Tokio je smješten na predjelu ravnice Kantō, najveće u Japanu, a pokriva više od polovice regije protežući se 17 kilometara i čineći ovaj dio Japana najproduktivnijim i najnaseljenijim u zemlji, stoga je prevencija poplava brojnih rijeka i rječica koje onuda teku prioritet japanske vlade.
Kako je urbanizacija glavnog grada privukla i postala dom za preko 38 milijuna ljudi, japanska je vlada 1993. godine započela s izgradnjom ove impresivne podzemne konstrukcije vrijedne 1,5 milijuna eura. Njezina izgradnja trajala je 13 godina, a kada je napokon dovršena 2006. godine između Showe i Kasukabea na periferiji Tokija, postala je prava atrakcija.
Sastoji se od pet betonskih silosa visine 65 metara i povezanih sa 6,3 kilometra tunela. Veliki spremnik vode promjera 30 metara i dubine 70 metara, u koji čak može stati Kip slobode, nalazi se u podzemlju tunela. Pedeset i devet masivnih stupova povezanih sa 78 pumpi od 10 MW može pumpati do 200 metričkih tona vode u rijeku Edo u sekundi, što je dovoljno da isprazni čitav olimpijski bazen u samo 12 sekundi.
Ovaj se podzemni odvodni kanal popularno naziva i podzemnim hramom jer njegova konstrukcija podsjeća na grčki panteon, a kako Tokio često zapljusnu velike kiše, zna biti poplavljen i do sedam puta godišnje.
Kada se ne koristi, otvoren je za širu javnost s organiziranim turističkim obilascima u trajanju od po sat vremena. Ulaznice koštaju između sedam i dvadeset eura, a posjetitelji se vode skroz do vanjskog podzemnog ispusnog kanala pod nazivom G-Cans iliti G-Limenke u doslovnom prijevodu na hrvatski jezik.
Glavna zanimljivost jest da se ovo dojmljivo zdanje može vidjeti u televizijskim emisijama, glazbenim spotovima i filmovima snimanima u tunelima 'podzemnog hrama'.
Osim toga, kao glavno mjesto događaja pojavljuje se u videoigricama, ali i stripovima te mangama, kao što je Tokyo Ghoul.