Policija u Hamburgu pokrenula je istragu ubojstva nakon što je na kućnom brodu u istočnom dijelu grada pronađeno tijelo 58-godišnje Alexandre Fröhlich, jedne od najprodavanijih njemačkih autorica. Prema informacijama iz istrage Fröhlich je bila žrtva nasilnog napada
Lokalni mediji, pozivajući se na policijske izvore, navode da je spisateljica ubijena iz vatrenog oružja.
Tijelo je pronašao njezin sin, a ronioci su pretraživali područje oko broda pretpostavljajući da je oružje možda bačeno u rijeku Elbu.
Fröhlich je karijeru započela kao novinarka u Ukrajini, gdje je pokrenula ženski časopis u Kijevu, prije nego što se vratila u Njemačku i radila za časopise poput Sterna. Njena prva knjiga Moja ruska svekrva i druge katastrofe iz 2012. godine postala je hit, a slijedili su uspješni krimići Smrt je sigurna stvar (2016.) i Kosturi u ormaru (2019.), koje je izdao Penguin. Njezina djela poznata su po spoju humora, obiteljskih priča i društvenih tema, piše The Guardian.
Policija zasad ne iznosi više detalja o mogućim osumnjičenicima, no istražuje je li počinitelj bio poznat žrtvi.