Francusko izdanje popularnog časopisa Geo svoj je lipanjski broj posvetilo Hrvatskoj, gdje su na 24 stranice u pet tema opisane ljepote i turistička ponuda Hrvatske
Oko pet milijuna čitatelja francuskog časopisa Geo, koji slovi kao iznimno važan medij kada su u pitanju turističke teme, na deset atraktivno opremljenih stranica može čitati o Hrvatskoj. U ovom, inače jubilarnom 400. izdanju časopisa, koji u Francuskoj izlazi u 260 tisuća primjeraka, novinari Sylvie Buy i Nicolas Ancelin prenijeli su iskustva s putovanja koje je za predstavnike stranih medija u ožujku ove godine organizirao Glavni ured Hrvatske turističke zajednice u suradnji s Predstavništvom Hrvatske turističke zajednice u Francuskoj i sustavom turističkih zajednica.
Ove reportaže nadovezuju se na one nedavno objavljene u francuskom izdanju National Geographica i časopisa Aller/Retour Magazine. Naime, s obzirom na novootvorene avionske linije Paris - Zadar (Croatia Airlines) i Marseille - Zadar te Pariz - Pula (Ryanair), predstavništvo Hrvatske turističke zajednice u Francuskoj stavlja naglasak na regije koje su francuskim gostima do sada bile teže dostupne. Tijekom putovanja po Hrvatskoj, novinare Gea oduševile su prirodne ljepote i krajolici Velebita, venecijanski šarm Istre, ambijent Belle Epoque Opatije, prelijepi otoci Kvarnera te futuristički spomenici Zadra.
Istarska gastronomija kao i agroturizam su osobito istaknuti, a Sylvie Buy Istru u svojoj reportaži opisuje kao regiju gdje se vinogradi, masline i hrastovi isprepliću kao dijelovi patchworka uz karakterističan miris makije i gdje se gotovo sve proizvodi na licu mjesta.
Za pulsku Arenu napisala je da, stojeći pred njom, čovjek ima osjećaj da je u srcu Rima pred Coliséeom, a Rovinj je opisala kao mlađu sestru Venecije s raznobojnim fasadama koje se strovaljuju u more. Opatiju je usporedila s bečkim kolačem opisujući je kao kremastu, nježnih boja, od svijetlo roza do nijansa zelene te kao grad u kojem se još uvijek osjeća šarm stare Europe.
U svojoj reportaži o kvarnerskim otocima, Nicolas Ancellin piše o arhipelagu s kraja svijeta gdje možemo otkriti bjeloglave supove, delfine, šume iz bajki i prozirne vode. Ancellin je predstavio i područje Tramuntane na otoku Cresu te pohvalio čistoću mora na Lošinju napisavši kako je prozirnost mora tolika, da barke izgledaju kao obješene na nevidljivim nitima. Zadar je predstavio kao novu zvijezdu na hrvatskoj obali i grad koji nudi osebujne i odvažne moderne instalacije u kombinaciji s povijesnim spomenicima i legendarnim zalaskom sunca.