SF spektakl 'Dina: Drugi dio' u režiji Denisa Villeneuvea premijerno je prikazan 28. veljače, a nitko do sada nije znao da ga je prije svih pogledao pacijent na palijativnoj skrbi u Quebecu
Film 'Dina: Drugi dio' trenutno je glavna tema u Hollywoodu i među mnogobrojnim fanovima koji su s velikim nestrpljenjem dočekali njegovu premijeru u kinima održanu proteklog vikenda. Ipak, jedan fan film je pogledao prije svih.
Šest tjedana prije službene premijere ovaj SF-spektakl u režiji Denisa Villeneuvea tajno je prikazan na posve nepredviđenoj lokaciji - odjelu za palijativnu skrb.
Ondje je naime jedan pacijent kao svoju posljednju želju izrazio upravo gledanje dugo očekivanog nastavka, strahujući da neće doživjeti priliku da ga ikad pogleda.
Bolnica u Quebecu dala je sve od sebe da mu ovu želju ispuni te je kontaktirala Villeneuvea koji mu je omogućio gledanje u bolesničkom krevetu iz vlastitog laptopa. Laptop s filmom dostavio mu je režiserov osobni asistent, a svi uključeni morali su potpisati ugovor o povjerljivosti te ostaviti mobitele van prostorije koja je bila posve zamračena i izolirana od pogleda znatiželjnika.
U čitav projekt uključila se udruga koja ispunjava posljednje želje umirućih, L'Avant, a sada su otkrili koliko je sve bilo zahtjevno organizirati.
'Bili smo ograničeni vremenom jer je pacijentu ostalo tek nekoliko tjedana života. No, tim koji je radio na 'Dini' bio je iznimno ganut ovom željom i rekao nam da upravo za ovakve ljude stvaraju filmove', rekla je Josée Gagnon, osnivačica udruge.
Villeneuve i njegova supruga željeli su u svom domu ugostiti bolesnika, no u toj fazi već je bio preslab za putovanje. Kada je postalo jasno da je pitanje vremena kada će njegovom životu doći kraj, asistent je žurno odletio u Quebec i omogućio mu gledanje filma.
Nažalost, oboljeli je trpio tolike bolove da je od 2 sata i 46 minuta uspio pogledati tek polovinu, no priznao je da ne žali što nije vidio kraj.
'Imao je iznimno težak život i to što smo se svi angažirali da mu ostvarimo ovu želju za njega je učinilo ogromnu razliku i bilo vrjednije čak i od gledanja filma', rekla je Gagnon.
Svega nekoliko dana kasnije, pacijent je preminuo. Kako bi zadržali njegovu privatnost, otkriveno je tek da je u 50-im godinama.
ZENDAYA U LONDONU