atp masters 1000 rim

Alex Zverev pokorio Rim i tako osvojio 22. ATP turnir u karijeri

19.05.2024 u 19:17

Njemački tenisač Alexander Zverev pobjednik je zemljanog ATP Masters 1000 turnira u Rimu, u finalnom susretu Nijemac je 6-4, 7-5 pobijedio čileanskog tenisača Nicolasa Jarryja

Bio je to 22. osvojeni ATP turnir u karijeri za 27-godišnjeg Zvereva, inače trećeg nositelja u Rimu, ali i šesti iz Masters 1000 serije. Time je Zverev ponovio 2017. godinu kada je također bio najbolji na rimskoj zemlji, dok mu je ovo premijerni ATP naslov u 2024. godini.

Jarry je ostao na tri ATP naslova u karijeri, a sve je dosad osvajao na zemljanoj podlozi. Unatoč porazu 28-godišnji Jarry je ovaj tjedan ostvario najbolji rezultat u karijeri jer mu je ovo bilo premijerno finale na nekom od Masters 1000 turnira.

U oba seta Jarry je popuštao na samom kraju dionica. U prvom setu je kod 4-5 servirao za ostanak u setu, ali je izgubio gem na svoj početni udarac. Sve se ponovilo u drugom setu kod 5-6 kada je servirao za ostanak u meču. Ni tada nije uspio, a Zverev je zasluženo proslavio pobjedu koja će mu odlično doći u najavi Roland Garrosa, skorašnjeg zemljanog Grand Slam turnira u Parizu.

Mogao je Zverev i ranije okončati ovaj meč, ali je kod 6-4, 5-4 propustio dvije meč-lopte na servis suparnika, premda to nije skupo platio na kraju.