engleska liga

Arsenal razbio neuvjerljivi Fulham, 'topnici' ponovno imaju šest bodova više od Uniteda

01.01.2019 u 19:02

U londonskom derbiju 21. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je pobijedio Fulham sa 4:1 čime je produžio niz bez domaćeg poraza od gradskog suparnika na 29 utakmica...

'Topnici' u svojoj povijesti nikada nisu izgubili domaću utakmicu od Fulhama. U dosadašnji 29 ogleda Arsenal je slavio 24 puta, dok je pet susreta završilo bez pobjednika.

Golove za Arsenal postigla su četiri različita igrača Granit Xhaka (25), Alexandre Lacazette (55), Aaron Ramsey (79) i Pierre Aubameyang (83), dok je strijelac za goste bio Aboubakar Kamara (69).

Aubameyang je zabijenim golom na ovoj utakmici sada postao vodeći strijelac lige s 14 golova, a po jedan manje zabili su Harry Kane i Mohamed Salah.

• +5
Premier liga, Liverpool - Arsenal Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Tragičar utakmice bio je gostujući napadač Ryan Sessegnon koji je u prvom poluvremenu pri rezultatu 0:0 imao dvije sjajne prilike. U 15. minuti je išao sam prema Brendu Lenu, ali je promašio cijeli gol, dok je osam minuta kasnije promašio loptu na drugoj stativi.

Treba istaknuti kako je Arsenal dobio sve utakmice koje je pred svojim navijačima igrao prvog dana u godini, sada ima šest od šest. Još je važnije da su 'tponici' ovom pobjednom ponovno pobjegli prvom pratitelju - Manchester Unitedu - na šest bodova razlike...