XABI ALONSO HEROJ LEVERKUSENA

Bayer i s desetoricom stigao do još jednog naslova kojeg nikad nije osvojio

17.08.2024 u 23:14

Nogometaši Bayer Leverkusena prvi put u povijesti pobjednici su njemačkog Superkupa nakon što su porazili Stuttgart sa 4:3 boljim izvođenjem jedanaesterca nakon što je susret završio 2:2.

Trofej pobjednika Superkupa samo je nastavak sjajne prošle sezone Apotekara u kojoj su osvojili dvostruku krunu.

Bayer je bio pobjednik prvenstva i Kup, pa je u Superkupu igrao protiv doprvaka Stuttgarta.

Apotekari su poveli u 11. minuti golom Victora Bonifacea, no samo četiri minute kasnije izjednačio je Enzo Millot.

Jedan od ključnih trenutaka dogodio se u 37. minuti kada je Bayer ostao s igračem manje nakon što je isključen Martin Terrier zbog prekršaja nad Ermedinom Demirovićem.

Stuttgart je igrača više iskoristio u 63. minuti, a gol za preokret i vodstvo 2:1 zabio je Deniz Undav.

Njemački prvak je uspio izjednačiti u 88. minuti, a strijelac je bio Patrik Schick.

Pitanje pobjednika je na koncu završeno izvođenjem jedanaesteraca, a presudili su promašaji Fransa Kratziga i Silasa. Kod prvog udarca se istaknuo vratar Lukaš Hradecky, dok je Silas pucao preko gola.

Za Bayer je to prvi naslov pobjednika Superkupa, a rekorder je Bayern sa deset naslova.