LIGA PRVAKA

Bayern izbacio Juve nakon drame, Barca lako s Arsenalom

16.03.2016 u 20:16

U posljednjim uzvratnim utakmicama osmine finala Lige prvaka Bayern je nakon produžetka pobijedio Juventus 4:2, dok je Barca trijumfom 3:1 kod kuće potvrdila dominaciju protiv Arsenala

Sastav Bayerna: Neuer, Lahm, Kimmich, Benatia, Alaba, Alonso, Douglas Costa, Vidal, Müller, Ribery, Lewandowski

Sastav Juventusa: Buffon, Lichsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra, Pogba, Sandro, Cuadrado, Hernanes, Khedira, Morata

Liga prvaka, osmina finala

Bayern – Juventus 4:2 (Lewandowski 73, Müller 90, Alcantara 108, Coman 110 / Pogba 5, Cuadrado 27), prva utakmica 2:2

Tijek utakmice:

Kraj - Bayern ide dalje nakon prave drame
117' - Mandžo glavom nije uspio vratiti iz blizine Juve u utakmicu

110' - gool za Bayern! Coman je zabio u suprotni kut, gotovo je!

108' - goool za Bayern! Zabio je Alcantara i vjerojatno riješio utakmicu!
93' - Mandžukić proigrao Lichsteinera, ovaj puca u suprotni kut, ali Neuer brani
Kraj regularnog dijela - imat ćemo produžetak
90' - goool za Bayern! Müller je zabio glavom i blizu smo produžetku!

87' - vratnica Lewandowskog, ali bilo je zaleđe
80' - Bayern žestoko napada i traži produžetak, Juve mora još malo izdržati
73' - goool za Bayern! Pogodio je Lewandowski glavom na asistenciju Douglasa Coste i vratio domaće u utakmicu!

72' - Mandukić ulazi u igru umjesto Morate
57' - kakva šansa Morate! Probio se kroz obranu Bayerna i izbio pred Neuera, ali udarac mu je blokiran i odlazi preko gola
54' - Bayern i dalje nervozan i ne stvara prave prilike
Poluvrijeme - Juve u odličnoj poziciji, Bayern će se morati pomučiti ako želi preokrenuti
44' - Cuadrado je mogao dotući Bayerna, ali iz blizine mu Neuer brani!
42' - konačno velika šansa za domaće! Müller je ostao sam, ali Buffon mu sjajno brani, a nakon odbijene lopte od glave Lewandowskog lopta odlazi pokraj gola
40' - Bayern nemoćno napada i ne stvara prilike
27' - goool za Juventus! Cuadrado je zabio pokraj Neuera nakon čudesnog okomitog prodora Morate!

26' - Ribery puca glavom, Buffon lako brani
23' - katastrofalna greška Neuera koji gubi loptu...napucao je Khediru, ali pukom nesrećom Morata se našao u zaleđu prije nego što je zabio
14' - mogao je Morata gurnuti Bayern u još veće nevolje, ali puca iskosa preko gola
11' - puca Ribery nakon asistencije Lewandowskog, ali neprecizno
5' - gooool za Juventus! Zabio je Pogba nakon nesporazuma Alabe i Neuera!

3' - prva prijetnja pred golom gostiju, ali Douglas Costa se nije snašao
1' - dvoboj u Münchenu je počeo

Nakon uzbudljivog susreta u Torinu u kojem je Juventus stigao prednost gostiju i izjednačio na 2:2, slijedi novi okršaj europskih divova, ovaj put u Münchenu. Allegrijevu momčad muče ozlijede, Dybala i Marchisio su otpali, a Mandžo zbog ozljede kreće s klupe i Bayern je jasan favorit, no iznenađenje je i dalje moguće...

Sastav Barcelone: Stegen, Alves, Mascherano, Mathieu, Alba, Busquets, Iniesta, Rakitić, Messi, Suarez, Neymar

Sastav Arsenala: Ospina, Bellerín, Koscielny, Gabriel, Monreal, Flamini, Elneny, Özil, Iwobi, Welbeck, Alexis

Liga prvaka, osmina finala:

Barcelona – Arsenal 3:1 (Neymar 18, Saurez 65, Messi 88 / Elneny 51), prva utakmica 2:0

Tijek utakmice

Kraj - Barca s dvije lake pobjede ide u četvrtfinale
88' - goool za Barcu! Zabio je sada i Messi te tako zaokružio pobjedu

80' - Arsenal nema snage za novi preokret
65' - goool za Barcelonu! Saurez zabija nakon dodavanja Alvesa i time bi priči trebao doći kraj

58' - nova šansa za goste, ali Mascherano u zadnji čas zaustavlja Welbecka u izglednoj situaciji
51' - goool za Arsenal! Eleny je zabio na asistenciju Alexisa, gostima trebaju još dva gola

Poluvrijeme - situacija jasna na Camp Nouu, Barca ima prednost koju će teško izgubiti
40' - veliku šansu zapucao Alexis, sam na prvoj stativi, ali nije zabio
34' - tražio je Iwobi penal, ali nije ga dobio
22' - Arsenal pokušao uzvratiti iz kontre, ali ništa od toga
18' - goool za Barcelonu! Zabio je Neymar nakon asistencije Suareza i tako dotukao goste!

10' - zaprijetio je Özil, ali nije pogodio okvir gola
5' - Barca kontrolira susret i zasad ne ubada
1' - dvoboj u Barceloni je počeo

Nakon što je Barcelona protutnjala Emiratesom i s 2:0 stigla u Kataloniju, a Arsenal izgleda bijedno iz tjedna u tjedna, teško je vjerovati u čudo u uzvratnoj utakmici. No, 'topnici' su u prethodnim izdanjima Lige prvaka pokazali da ih se ne može otpisati nakon poraza kod kuće u nokaut fazi i treba biti oprezan. Ivan Rakitić bit će na svom standardnom mjestu kao i trojac slavnih napadača ispred njega, što potvrđuje da se Luis Enrique nema namjere kockati u ovom susretu...