AUSTRIJSKA LIGA

Beljo donio pobjedu Rapidu

06.10.2024 u 16:50

Nogometaši bečkog Rapida ostvarili su novu pobjedu u austrijskoj Bundesligi. U devetom kolu su s minimalnih 1:0 pobijedili u gostima Altach.

Pobjednika je odlučio 22-godišnji hrvatski napadač Dion Drena Beljo koji je u 36. minuti postigao pogodak vrijedan tri boda. Bio je to njegov četvrti prvenstveni pogodak ove sezone, ali i osmi ukupno u dresu Rapida. Beljo je igrao do 88. minute. Gol pogledajte ovdje.

Momčad iz Beča je privremeno došla na prvo mjesto ljestvice. Ima 18 bodova, ali i utakmicu više od Sturma koji je na 16 bodova. Kasnije tijekom nedjelje će prvak Sturm odigrati derbi ovog kola protiv aktualnog doprvaka Salzburga.

LASK je u Linzu pobijedio Austriju Klagenfurt sa 4:0. Strijelci su za LASK bili Žulj, Entrup i Mustapha, uz autogol Robatscha, dok je mladi hrvatski U21 reprezentativac Marin Ljubičić za LASK zaigrao od 60. minute.