DINAMO - MONACO 2:2

Bjelica oduševio nakon utakmice: 'Ovo je najviše Jakirovićeva zasluga'

02.10.2024 u 23:41

Modri su u utakmici 2. kola UEFA-ine Lige prvaka na potopljenom Maksimiru remizirali s Monacom. Dinamo propustio vodstvo od 2:0, a nakon susreta sve dojmove je podijelio i trener Nenad Bjelica

Dinamo je remizirao s Monacom 2:2 na Maksimiru i osvojio svoj prvi bod u Ligi prvaka ove sezone. Modri su sve do 74. minute imali vodstvo od dva pogotka, golovima Petra Sučića na samom kraju prvog i Martina Baturine u 66. minuti.

Ali onda je Monaco golovima Mohammeda Salisua i Denisa Sakarije došao do 2:2 i izjednačenja.

Nakon utakmice, novi Dinamov trener Nenad Bjelica, koji je spojio pobjedu i remi otkako je sjeo na klupu, podijelio je svoje dojmove.

'Odigrali smo vrlo kvalitetnu utakmicu. Ništa nije upućivalo da bi nas protivnik mogao ugroziti. Zaslužili smo tri boda, ali ja sam već rekao: ovo je jedna velika pobjeda. Dečki su shvatili da mogu i da u Ligi prvaka mi imamo što za reći. Bit ćemo konkurentni u svakoj utakmici.'

'Sergeju Jakiroviću idu sve zasluge, žao mi je što nismo pobijedili da mu posvetim pobjedu, ali evo, ako mu to znači, posvetit ću mu ovaj bod. On je stvarao ovu ekipu, on je izborio Ligu prvaka. On je sjajno radio.'

• +69
Dinamo - Monaco (2.10.2024.) Izvor: Pixsell / Autor: Luka stanzl/PIXSELL

'Niti protiv jednog protivnika nećemo biti inferiorni. Odigrali smo sjajno trkački i taktički, perfektna utakmica. Imali smo par greškica. Kad na samo dvije šanse ostavite ovakav Monaco, koji je pobijedio Barcelonu i koji ne zna za poraz dugo, to je velika stvar', dodao je.

'Prilagodili smo se na teren i na protivnika. Nemam zamjerke ni na kojeg igrača. Svi su bili odlični', zaključio je.