poljska - hrvatska

Borna Sosa zabio jedan od najljepših golova u povijesti hrvatske reprezentacije. Pogledajte ga

15.10.2024 u 21:19

Borna Sosa je u utakmici Lige nacija protiv Poljske zabio svoj drugi gol za reprezentaciju.

Hrvatska je vrlo loše ušla u utakmicu u Varšavi i već u 5. minuti Piotr Zielinski je doveo Poljake u vodstvo. No, u razmaku od 20. do 26. minute Hrvatska je zabila tri fantastična gola i okrenula utakmicu.

Prvi je bio za pamćenje. Luka Modrić je izveo slobodan udarac s desne strane i ubacio u sredinu. Poljaci su očistili loptu, ali samo do ruba šesnaesterca gdje je na nju natrčao Borna Sosa i strašnim volejem je zakucao u suprotni kut za 1:1. Sosin gol pogledajte OVDJE.

Bio je to jedan od najljepših golova u povijesti reprezentacije, uz bok remek-djelima Davora Šukera iz 90-ih godina. Sosi je to bio tek drugi gol u 25. nastupu za reprezentaciju, ali će ga sigurno zauvijek pamtiti.