RAZIGRANI HEZONJA

Boston osigurao prvo mjesto; jesu li Cavsi namjerno izbjegli Bullse?

13.04.2017 u 09:55

Košarkaši Miamija svladali su u posljednjoj utakmici osnovnog dijela NBA sezone Washington sa 110:102, ali im to nije bilo dovoljno za plasman u doigravanje, jer je Chicago svladao Brooklyn sa 112:73, a Indiana je bila bolja od Atlante sa 104:86, a Heatu je za proboj među osam najboljih momčadi Istočne konferencije trebao poraz jedne od dvije spomenute momčadi.

Boston je pobjedom nad Milwaukeejem 112:94 osvojio prvo mjesto na Istoku, a Toronto je svladao aktualne prvake u Clevelandu sa 98:83 pa Cavsi - koji su odmarali glave igrače - u doigravanje ulaze sa četiri uzastopna poraza i prvi put sa drugog mjesta na Istoku otkako se u grad vratio LeBron James. U prvom krugu Cavse čekaju Indiana Pacersi koji im očito više odgovaraju od Chicago Bullsa od kojih su ove sezone sva četiri puta poraženi. Stoga se neki košarkaški analitičari s pravom pitaju; jesu li Cavsi namjerno izbjegli Bullse?

Zanimljivo je spomenuti kako je Milwaukee protiv Bostona igrao bez najboljih igrača, ali je usprkos tome vodio veći dio utakmice (čak i sa +13). Boston je 'slomio' protivnike tek u posljednjih osam minuta utakmice kada su serijom trica stigli do pobjede koja im je donijela prvo mjesto na Istoku, prvi puta nakon 2008. godine.

Od hrvatskih košarkaša posljednjeg su dana aktivni bili Mario Hezonja i Bojan Bogdanović, a Dario Šarić je propustio gostovanje u New Yorku iz preventivnih razloga, jer je osjetio bol u lijevoj peti.

Hezonja je u pobjedu Orlanda nad Detroitom ugradio osam koševa i 11 skokova uz jednu asistenciju za 23 minute u igri. Bogdanović je za Washington u Miamiju odigrao 19 minuta te postigao sedam koševa uz po jedan skok i asistenciju. Kako je Hezonja igrao pogledajte OVDJE.

Na Zapadu je jedina dilema bila tko će u srazu LA Clippersa i Utah Jazza u prvom krugu doigravanja imati prednost domaćeg terena. Clippersi su sačuvali prednost pobijedivši Sacramento sa 115:95 pa Jazzu pobjeda nad San Antoniom 101-97 nije donijela ništa osim dodatne doze samopuzdanja uoči početka borbe za naslov.

Doigravanje za NBA prvaka započinje u noći sa subote na nedjelju. Parove prvog kola na Istoku čine:

Boston (1) - Chicago (8), Washington (4) - Atlanta (5), Toronto (3) - Milwaukee (6), Cleveland (2) - Indiana (7).

U prvom krugu doigravanja na Zapadu sastaju se:

Golden State (1) - Portland (8), LA Clippers (4) - Utah (5), Houston (3) - Oklahoma City (6), San Antonio (2) - Memphis (7).

Prve večeri bit će odigrane prve utakmice u parovima Cleveland - Indiana, Toronto - Milwaukee, San Antonio - Memphis i LA Clippers - Utah, a u noći s nedjelje na ponedjeljak započet će serije Boston - Chicago, Washington - Atlanta, Golden State - Portland i Houston - Oklahoma City.