SKUPINA B

Čile pobijedio Australiju 3:1

14.06.2014 u 00:01

Pogocima Sancheza, Valdivije i Beausejoura Čile je slavio 3:1 protiv Australije. Za Australce je pogodio Tim Cahill

Čile - Australija 3:1

90+4' Gotovo. Australija je pozitivno iznenadila ali je Čile ipak ispunio očekivanja i pobijedio.
90+1 gol! Beausejour zabija za 3-1. Čile je sada siguran.
90' igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade.
84' Milligan puca ali pogađa svog suigrača, Cahilla.
78' izmjena za Australiju. Izlazi Bresciano, ulazi Troisi.
75' utakmica je vrlo dinamična, igra se pomalo anarhično. Obje momčadi griješe i akcija je čas pred jednim, čaš pred drugim golom.
62' utakmica se rasplamsala. Prvo je Wilkinson s linije izbacio loptu koja se kotrljala u Australijin gol da bi malo poslije Bresciano pucao pored Čileovog gola.
56' prilika za Australiju. Bresciano je dočekao ubačenu loptu i opalio u bliži dio gola. Čileanski golman brani.
53' australsko slavlje nije dugo trajalo, gol je poništen zbog zaleđa.
46' Počeo je drugi dio utakmice...
45' kraj prvog dijela...
44' Prvi žuti karton na utakmici. Dobio ga je Tim Cahill.
35' gol za Australiju. Tim Cahill je nadskočio čileanskog braniča i glavom smanji rezultat.
29' nakon brza dva Čileova gola, utakmica se malo smirila. Čileanci i dalje pritišću i drže loptu.
14' tek dvije minute nakon prvog, Valdivia je zabio i drugi Čileov gol.
12' Čile vodi. Nakon velike gužve u šesnaestercu, najbolje se snašao Alexis Sanchez.
0'- utakmica je počela...

Čile: Bravo, Medel, Isla, Mena, Jara, Valdivia, Diaz, Aranguiz, Vidal, Sanchez, Vargas
Australija: Ryan, Wilkinson, Franjic, DAvidson, Spiranovic, Milligan, Oar, Jedinak, Bresciano, Leckie, Cahill.

Čile dolazi na prvenstvo s visokim ambicijama, te kao jedna od reprezentacije od koje se očekuje da će igrati najljepši nogomet. Australija, s druge strane, je jedna od najslabijih reprezentacija.