SERIE A

Conteova magija; Napoli sredio Como i povećao prednost na vrhu

04.10.2024 u 20:47

Napoli je tako došao do pete pobjede u novoj sezoni Serie A, što momčad pod vodstvom Antonija Contea sa 16 bodova drži na vrhu ljestvice

U prvoj utakmici 7. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je na stadionu Diego Armando Maradona u Napulju pobijedio Como sa 3-1.

Domaća momčad je već u 1. minuti povela golom Scotta McTominaya na asistenciju Romelua Lukakua, koji je zaslužio epitet igrača utakmice. Gosti su izjednačili u 43. minuti pogotkom Gabriela Strefezze. U drugom poluvremenu Lukaku je u 53. minuti realizirao kazneni udarac za 2-1, a potom u 86. minuti bio asistent Davidu Neresu za konačnih 3-1.

Napoli je tako došao do pete pobjede u novoj sezoni Serie A, što momčad pod vodstvom Antonija Contea sa 16 bodova drži na vrhu ljestvice, ispred Juventusa koji ima 12 bodova i utakmicu manje. Como je sa osam bodova na desetoj poziciji.

U petak će od 20.45 sati biti odigran i drugi dvoboj 7. kola u kojem će Verona ugostiti Veneziju.