Težak poraz

Debakl Rome i Ivana Jurića

27.10.2024 u 22:51

Nogometaši Fiorentine ostvarili su uvjerljivu pobjedu u posljednjem nedjeljnom susretu devetog kola talijanske Serie A, svladavši Romu s rezultatom 5:1.

Ovim trijumfom Fiorentina je skočila na četvrto mjesto Serie A, dok je Roma, čiji je trener Ivan Jurić, ostala na 11. mjestu ljestvice.

Fiorentina je povela već u 9. minuti kada je razigrani Moise Kean postigao pogodak za 1:0. Ubrzo, u 17. minuti, Beltran je s bijele točke povećao prednost na 2:0.

Igrač Rome Kone postigao je sjajan pogodak u 39. minuti, naciljavši mrežu domaćina s 20 metara, no ubrzo je Kean ponovo zabio, i to samo dvije minute kasnije, za 3:1. Bove je početkom drugog dijela povećao na 4:1.

Nesreća za Romu nastavila se u 60. i 65. minuti kada je Hermoso zaradio dva žuta kartona te isključenje, a konačan udarac stigao je u 71. minuti kada je Hummels pogodio vlastitu mrežu, postavljajući tako konačnih 5:1 za domaćina.