Uvjerljiva pobjeda prvaka

PSG razbio Marseille u gostima u velikom francuskom derbiju

27.10.2024 u 22:57

U derbiju devetog kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na gostovanju pred 66.000 gledatelja pobijedio Marseille s 3:0 upisavši četvrtu uzastopnu pobjedu u međusobnim susretima.

Sve najvažnije se dogodilo u prvom poluvremenu u kojem su gosti zabili sva tri gola.

PSG je poveo već u sedmoj minuti golom Joao Nevesa. Novi problemi za domaćine uslijedili su u 20. minuti nakon što je Amine Harit isključen zbog opasnog udarca nogom u trbuh Marquinhosa. Kada je Leonardi Balerdi u 29. minuti zatresao vlastitu mrežu za gostujućih 2:0 bilo je jasno kako će Parižani odnijeti bodove sa stadiona Velodrome.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješene su u 40. minuti golom Bradleyja Barcole. PSG je u nastavku dominirao i nizao prilike, no Geronimo Rulli je spašavao domaćine od još težeg poraza.