BARCA SVE DALJE

Definitivno nešto ne štima u Realu; novi posrtaj 'kraljeva'

07.01.2018 u 22:43

U pretposljednjoj utakmici 18. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je u nedjelju u gostima kod Celte odigrao 2:2

Igračima Reala dobro bi došla pobjeda nakon što su uoči Božića izgubili od Barcelone 0:3, ali opet su kiksali. Krenulo je loše po 'kraljeve', jer je Celta povela u 33. minuti iz kontranapada kojeg je lijepim lobom sa 18 metara u pogodak pretvorio Daniel Wass.

Vodstvo domaćina kratko je trajalo, već u 36. minuti Gareth Bale, nakon dubinskog dodavanja Kroosa, uspio je poravanati na 1:1. Dvije minute kasnije još jedan pogodak Balea, a ovaj puta asistent je bio Isco.

• +3
Celta Vigo - Real Madrid, 18. kolo Primere, 2017/18. Izvor: Reuters / Autor: MIGUEL VIDAL

Mogla je Celta izjednačiti u 72. minuti. Iago Aspas izborio je penal i odlučio ga je sam izvesti, ali vratar Reala Keylor Navas uspio je obraniti njegov udarac.

Na sreću domaćina to im se nije osvetilo, jer je Maxi Gomez u 82. minuti pogodio za konačnih 2:2

Luka Modrić odigrao je 76. minuta za Real, dok je Mateo Kovačić ušao u igru 77. minuti.

Barcelona je na Camp Nou protiv Levantea slavila sa 3:0, te je zadržala devet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Atletico Madrid. Pogotke za Barcelonu postigli su Lionel Messi (12), Luis Suarez (38) i Paulinho (90+3).

Hrvatski veznjak u dresu Barce Ivan Rakitić, koji je u 90 minuta igre pružio solidnu partiju, u 43. minuti zamalo je zatresao mrežu protivnika, ali je njegov volej sa 18 metara prohujao nekoliko centimetara pored vratnice.

• +7
Barcelona - Levante, 18. kolo Primere, 2017/18. Izvor: Reuters / Autor: ALBERT GEA

Dan ranije nogometaši Atletico Madrida pred svojim su navijačima svladali Getafe sa 2:0, a hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko bio je asistent kod drugog pogotka, koji je postigao povratnik Diego Costa.