LOKOMOTIVA NEMOĆNA

Dinamu prva proljetna pobjeda, mladom Olmu prvi nastup

07.02.2015 u 14:30

Dinamo i Lokomotiva svoju prvu utakmicu MAXtv Prve lige u kalendarskoj 2015. godini, nakon promjene domaćinstava, igraju na Maksimiru

Dinamo - Lokomotiva 2:1 (1:0)
Strijelac: Ademi 10, Henriquez 67 / Doležal 91

93' - kraj dvoboja
92' - Fernandez usamljen s deset metara pogađa - južnu tribinu
91' - GOOOL: Petar Mamić ubacuje, Jan Doležal glavom pogađa za smanjenje rezultata
90' - Olmo puca sa 16 metara, Sluga sprječava premijerni gol mladog Španjolca
86' - Dinamo mirno jedri pored umorne Lokomotive
80' - ubačaj Olma iz slobodnjaka, prekršaj u napadu Henriqueza
76' - prvi službeni nastup za Dinamo upisuje španjolska nada Dani Olmo
75' - dobro puca Fernandez, bolje brani Sluga
67' - GOOOOOL: Henriquez izlazi sam, zaobilazi Slugu i iz daljine pogađa za 2:0
62' - Henriquez pokušava, ali dobio je 'samo korner'
55' - novi ubačaj Mamića čisti Dinamova obrana
51' - Sigali umalo pogađa za 2:0, pogodio je vanjski dio mreže iz sjajne pozicije sa 6,7 metara
50' - Lokomotiva je još više podigla svoju obranu, bit će prostora za Dinamove kontre...
46' - počeo je nastavak

46' - sudac Fran Jović označio je kraj prvog dijela
44' - Dinamo je sve bliže da na odmor ode s očekivanom prednošću
39' - Pjaca pokušava u Dinamovoj polukontri, Sluga brani udarac
36' - neprecizan pokušaj Dinamovog mladca u Dinamovom dresu Ćorića s 18 metara
35' - Taravel zaustavlja polukontru evidentno neuigrane Lokomotive
34' - Lokomotiva traži izjednačenje, ne uspijevaju ponoviti istu akciju iz novog kornera
30' - Mrčela glavom nakon kornera gađa malo preko Dinamove grede
29' - Dinamo se lako nosi s Lokomotivinim visokim presingom
25' - Eduardo brani pokušaj Šovšića
23' - novo zatišje na terenu sablasno praznog Maksimira
19' - ubacuje Petar Mamić, Dinamova obrana uz malo muke ipak 'čisti'
17' - dubinska lopta Šovšića za Kolara, Eduardo dovoljno brz i uklizavanjem spašava svoj gol
15' - Lokomotiva je nastavila mirno igrati, Dinamo sve drži pod kontrolom
10' - GOOOOL: korner s desne strane izveo je Fiolić, kapetan Dinama Ademi glavom pogađa mrežu
8' - nakon početnog zatišja Machado pogađa stativu Lokomotivinog gola
4' - velika šansa Lokomotive, Kolar izlazi sam pred Eduarda koji mu brani klasični 'zicer'
3' - sve se odvija u zoni daleko od vratara
1' - prvi napad za Dinamo na utakmici

Na tribinama se okupilo oko stotinu ljudi...
U Dinamovom sastavu počinju mladići Fiolić i Ćorić
U dosadašnjih 15 ligaških dvoboja protiv Dinama Lokomotiva je osvojila jedan bod
Dinamo je tijekom zime ostao bez Brozovića i Čopa, dok se Lokomotiva uglavnom pojačavala - iz Dinama
Dvoboj se trebao igrati u Kranjčevićevoj, ali klubovi su dogovorili promjenu domaćinstva