21.07.2013 u 10:17

• +4

Istra - Split, 2. kolo MAXtv Prve lige

Izvor: Pixsell / Autor: Slavko Midzor

Nogometaši Istre 1961 nakon teškog su poraza na Kantridi na otvaranju prvenstva 'zbili redove' i RNK Splitu na svom travnjaku pokazali da će i ove sezone biti vrlo tvrd orah. Minute su ih dijelile od pobjede, ali Aljoša Vojnović pogodio je za konačnih 1:1 i remi. Split će u idućem kolu protiv Hajduka igrati bez Ante Rebića

Oko 2.500 navijača na lijepom pulskom stadionu ostalo je minutama udaljeno od velikog slavlja, ali nakon isteka uslijedio je pljesak akterima. S ovakvom igrom Istre doći će i pobjede, a Split će u idućem kolu ugostiti Hajduk u splitskom derbiju i tamo najbolje pokazati do koje su mjere uklopili ljetna pojačanja i prinove.

Osim pogodaka za istaknuti je crveni karton ponajboljem mladom igraču lige Anti Rebiću koji je vrlo žustro prosvjedovao osječkom sucu Vučemiloviću i u 90. minuti zbog psovanja zaradio isključenje zbog kojega neće moći igrati protiv Hajduka iduće nedjelje.

Split nakon dva odigrana kola ima četiri boda, dok je Istri ovo prvi, ali razloga za pretjerano nezadovoljstvo u Pamićevom sastavu nema obzirom da su već na početku riješili oglede s dvije momčadi koje očekuju europski plasman. Već u petak istra gostuje u zagrebačkom Sigetu kod Hrvatskog dragovoljca...