Dinamo sutra u 22. kolu SuperSport HNL-a na Maksimiru dočekuje Goricu (17.30 sati, MAXSport 1, MAXtv). Susret je najavio trener 'modrih' Fabio Cannavaro
Dinamo je povezao dvije pobjede, Šibenik u prošlom kolu SHNL-a te Bjelovar u Kupu. A sutra u 22. kolu SuperSport HNL-a 'modri' dočekuju Goricu (17.30 sati, MAXSport 1, MAXtv).
Trener Dinama Fabio Cannavaro i dalje ima velikih problema s ozljedama jer za Goricu neće biti Petkovića, Sučića, Mišića, Franjića, Bočkaja..., a uz sve to je svlačionicu poharala viroza.
'Mišića sigurno neće biti zbog ozljede. Bolesti? Ne znam ni sam tko je više bolestan, imali smo jako težak tjedan, nadam se da će nam se netko do sutra vratiti. Bit ćemo i u ovoj situaciji fokusirani na naš cilj. Neću o imenima, ova konferencija za medije bi trajala predugo ako bih nabrojio sve ozlijeđene igrače', kaže Cannavaro i nastavlja:
'Da, Mišić je jako važan igrač za nas. Iskusan je, odličan igrač, lider uz Ademija, Petkovića i Pjacu. Kad nemate takvog igrača na raspolaganju, nedostaje vam netko važan, ali mi smo Dinamo. Stavit ćemo najbolje, pokušati pobijediti. Vidjet ćemo za sljedeće utakmice hoće li se nešto promijeniti.'
Osvrnuo se Cannavaro i na momčad Gorice.
'Konačno pitanje o Gorici, ha, ha. Moramo o njima razmišljati. Znamo da su se dosta promijenili, znamo da mogu igrati s četvoricom ili petoricom iza, ali na kraju će ih biti 11 na terenu. Kao i nas. Želimo posjed lopte, znamo njihove kvalitete. Bit će teška utakmica, igraju dobru tranziciju, jaki su na odbijenim i drugim loptama. Ne želimo alibije, ne tražimo opravdanja, nemamo Mišića i neke druge igrače, ali fokusirat ćemo samo na nas', kaže Cannavaro i dodaje:
'Da, svaka momčad je protiv nas jako motivirana, vidjeli smo to i u Kupu. Svaki klub, svaki igrač je protiv nas posebno motiviran. Znamo to, ali mi moramo biti spremni.'
Danas je Valentinovo, kako ćete ga provesti?
'Ha, ha, ostat ću sa svojim igračima. Supruga mi je tu, malo je uzrujana zbog toga, ali znam kako je danas bitan dan za klub. Navijače slave svoj dan. Valentinovo? Mi imamo druge prioritete', otkriva talijanski trener kojeg je iznenadilo pitanje o Leonu Belcaru koji se spominje kako moguće novo pojačanje:
'Tko vam je rekao da dolazi? Neću komentirati... Tek kad potpišemo nekoga, mogu vam više reći o tom igraču. Za sada ne znam niti želim o tome, fokusiran sam na svoje igrače', zaključio je Cannavaro.